Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Spływy, baseny i kąpieliska

Przystań początkowa spływu łodziami Doliną Popradu znajduje się w Piwnicznej-Zdroju przy ul. Gąsiorowskiego, poniżej wiszącego mostu na Popradzie, do którego można dojechać kierując się w stronę przejścia granicznego w Mnišku. Przystań końcowa znajduje się w Rytrze u stóp wzgórza zamkowego. Bezpieczne, niezatapialne łodzie mają bardzo małe zanurzenie (9 cm), co pozwala na korzystanie ze spływu nawet przy niskich stanach wód Popradu. Prowadzą je flisacy, sterując za pomocą drewnianych żerdzi. Spływ trwa ok. 1,5-2 godz. w zależności od stanu wody, siły oraz kierunku wiatru. Pojemność łodzi to 12-14 osób. Po około 10. km spływu, łodzie dobijają do przystani w Rytrze, zlokalizowanej koło pola kempingowego nieopodal ruin zamku. Organizatorzy przygotowali również krótszą wersję spływu, który na życzenie klientów może się kończyć w połowie trasy w miejscowości Młodów. W trakcie wycieczki można podziwiać przepiękne beskidzkie krajobrazy, a na łodzi rozkołysanej falami bystrej rzeki doznać przeżyć, jakich przed laty mogli zaznać tylko flisacy spławiający tędy drewno czy kupcy przewożący na tratwach towary z Węgier.

www.splywdolinapopradu.pl

Przystań Piwniczna-Zdrój:
tel. +48 18 446 84 49
tel. kom. +48 605 742 551

Przystań Rytro:
tel. +48 18 446 95 54

 

Poprad kusi miłośników spływów pontonowych lub kajakowych, których trasę można wyznaczyć na dowolnym odcinku rzeki pomiędzy Starą Lubownią na Słowacji i ujściem do Dunajca pod Nowym Sączem. Maksymalny czas spływu to 3 dni (z dwoma noclegami). Najpopularniejszy jest odcinek od Muszyny do Żegiestowa, który w zależności od stanu wody i liczby postojów pokonuje się w czasie 1,5 do 4 godzin.

Sterowanie pontonem nie jest trudne, wymaga tylko zgrania od załogi i minimalnej sprawności pozwalającej na wiosłowanie. Spływ pontonami jest atrakcją bezpieczną. Wynika to z niedużej średniej głębokości Popradu i niezbyt wysokiego poziomu trudności technicznych trasy.

Kajak daje więcej swobody niż ponton i pozwala cieszyć się spływem w samotności lub we dwoje. Poprad poniżej Starej Lubowni jest w całości dostępny dla kajakarzy. Występują tam na przemian dość długie płaskie, zapewniające spokojny nurt rzeki, tereny i dynamiczne spadki, dostarczające podróżnikom dawek adrenaliny.

Usługi rekreacyjne „Czysta Frajda”
ul. Czarny Potok 6/5, 33-380 Krynica-Zdrój
tel. kom. +48 509 998 812
poczta@czystafrajda.pl
www.czystafrajda.pl

„Abacom”
Łopata Polska 30, 33-370 Żegiestów
tel. +48 502 350 895
biuro@splywpopradem.pl
www.splywpopradem.pl

 

Spływ malowniczą Doliną Popradu to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach form aktywnego wypoczynku. Piękne okolice Muszyny, obcowanie z przyrodą, spokojna rzeka oraz profesjonalny sprzęt i opieka obsługi Fabryki Endorfiny są gwarancją miłych wspomnień i ciekawych przeżyć w bezpiecznych warunkach. W stabilnych i niewywrotnych pontonach łatwo jest się zrelaksować, podziwiać widoki czy fotografować przyrodę - głównie ptactwo (czapla siwa, bocian czarny, kaczki).

Do wyboru są dwie wersje spływu: pontonem – spokojny, widokowy i jak to określamy – piknikowy spływ, bowiem na pokład można zabrać ze sobą przekąski i aparat fotograficzny. Kajakiem – bardziej dynamiczny spływ niż pontonem. Tu przydaje się doświadczenie, choć Poprad jest rzeką odpowiednią także dla rozpoczynających przygodę z kajakarstwem. Posiadamy stabilne kajaki, przeznaczone na rzeki górskie. Stabilne kajaki przeznaczone na rzeki górskie są dwuosobowe z możliwością zabrania na pokład dziecka (specjalne siedzenie w środku, pomiędzy rodzicami).

Jak wygląda spływ Popradem można obejrzeć na filmie: www.youtube.com

Spływy Popradem - Fabryka Endorfiny
Aleja Zdrojowa, 33-370 Muszyna
tel. kom. +48 660 313 091, +48 604 483 578
biuro@fabrykaendorfiny.pl
www.fabrykaendorfiny.pl
facebook

 

Tor Kajakarstwa Górskiego „Wietrznice” k. Łącka to obiekt na rzece Dunajec, który spełnia warunki do organizowania międzynarodowych imprez rangi mistrzostw Europy czy świata. Tor przeznaczony jest do uprawiania sportu wyczynowego. Możliwe jest wynajęcie go na godziny, dzięki czemu można organizować tu zawody w kajakarstwie górskim oraz zgrupowania szkoleniowe, zielone szkoły, a także imprezy integracyjne dla firm.

Tor slalomowy ma długość 350 m, a różnica poziomów wynosi 3 m. Obiekt zawiera wszystkie przeszkody wodne torów kajakowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Jest doskonałym i wyjątkowo atrakcyjnie położonym torem w Polsce, służącym do szkolenia najmłodszych adeptów kajakarstwa.

Do Wietrznic każdego roku zjeżdżają amatorzy dzikich wód, wielu z nich tutaj zaczyna swą życiową przygodę z tą formą kajakowania. Dla zaawansowanych przygotowano propozycję rozrywki ekstremalnej – aquakanioning. Uczestnicy wyposażeni w kamizelki ratunkowe, kaski i strój neoprenowy zmagają się z żywiołem górskiej rzeki. To również element szkolenia ratowników GOPR, TOPR oraz jednostek specjalnych Straży Granicznej.

Tor Kajakarstwa Górskiego Wietrznice
Zabrzeż, 33-390 Łącko
tel. +48 18 444 65 06
biuro@rivent.pl
www.wietrznice.eu

 

Baseny na Zapopradziu w Muszynie to wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych. Na terenie kompleksu znajdują się m.in.: basen rekreacyjny (głębokość 135 cm), w którym zostały wydzielone tory pływackie o długości 25 m oraz cztery jacuzzi wypełnione wodą leczniczą, brodziki z małą zjeżdżalnią w kształcie słonia i fontanną w kształcie nosorożca. Woda w basenach podgrzewana jest do temperatury około 28°C, a woda w jacuzzi ma temperaturę 33°C. Dodatkowymi atrakcjami są: zjeżdżalnia rodzinna o dwóch szerokich torach, grzybek wodny, kaskady, masaże ścienne, grota sztucznej fali oraz kula wytwarzająca sztuczną falę, a także gejzer denny i siatka do wspinaczki w brodziku dla dzieci.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe im. Waldemara Serwińskiego
al. Zdrojowa 4, 33-370 Muszyna
tel. +48 506 067 082
www.zapopradzie.pl

 

Park Wodny „Stawy” w Starym Sączu to kąpielisko i akwen dla niewielkich łódek, kajaków czy rowerków wodnych urządzone na dawnych stawach wyrobiskowych. Obiekt posiada nowoczesne pochylnie do wodowania. Urządzono również plażę, plac zabaw dla dzieci, boisko plażowe, szatnię i wypożyczalnię sprzętu wodnego. Jest też parking dla 40. samochodów i połączenie ze ścieżkami rowerowymi. Obiekt jest czynny od godz. 10:00 do 20:00. Wstęp bezpłatny.

Park Wodny w Starym Sączu
ul. Wielki Wygon, 33-340 Stary Sącz
N 49°34'56.615, E 20°38'31.128
tel. +48 18 446 18 58
www.wstarymsaczu.pl

 

Kąpielisko w Tyliczu w Osadzie Domki w Lesie to znakomite miejsce do rodzinnego wypoczynku. Głównymi atrakcjami są: podgrzewany i podświetlony basen kąpielowy o wymiarach 20x10 m, boisko do siatkówki plażowej i badmintona, duży drewniany plac zabaw dla dzieci z mini basenem oraz grill bar. Przy kąpielisku znajduje się duży parking dla samochodów osobowych i autokarów. Na terenie ośrodka jest także wypożyczalnia rowerów górskich, kijków nordic walking oraz tor dla samochodów terenowych, pole do paintballa, a w sezonie zimowym - trasa narciarstwa biegowego.

Osada „Domki w Lesie”
al. Wolności 1, 33-383 Tylicz
tel. kom. +48 512 121 500
www.domkiwlesie.pl

 

Kąpielisko w Piwnicznej-Zdroju zlokalizowano na Radwanowie. Pływalnia pod dachem o wymiarach 18x6 m ma głębokość 1-1,8 m, jest podzielona na trzy tory pływackie. Na zewnątrz są dwie zjeżdżalnie i zaplecze gastronomiczne. W okresie zimowym na terenie kąpieliska funkcjonuje lodowisko.

Kąpielisko na Radwanowie
ul. Łomnickie 85, 33-350 Piwniczna-Zdrój
tel. +48 18 442 32 08
www.mgok.piwniczna.pl

 

W MOSiR w Nowym Sączu działa kryta pływalnia, w skład której wchodzą: basen sportowy o wymiarach 25x12,5 m i głębokości 1,35-1,80 m oraz basen rekreacyjny o nieregularnych kształtach i głębokości 0,80-1,20 m, a także: przeciwprąd, bicz wodny, gejzer, grzybek wodny, zjeżdżalnia o długości 45 metrów i hydromasaż.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Nadbrzeżna 34, 33-300 Nowy Sącz
tel. +48 18 441 83 83, +48 18 441 06 67
www.mosir-ns.pl