Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

60 lat OSP w Nowej Wsi

3 maja 2017 r.

 

Jubileusz 60-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi był okazją do uhonorowania przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka wyróżniających się druhów Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Otrzymali je dziś Jadwiga Kantek i Grzegorz Szczecina. Starosta wręczył też komendantowi jednostki Piotrowi Kantkowi promesę na kwotę 4 tys. zł na dofinansowanie zakupu zestawu ratownictwa medycznego PSP R-1.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej. Modlono się za druhów OSP Nowa Wieś i ich rodziny. Wspominano tych, którzy tworzyli tę jednostkę, ale jubileuszu nie doczekali. Starszy brygadier Paweł Motyka, pełniący obowiązki komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, wręczył najbardziej zasłużonym strażakom odznaczenia resortowe.

- To, że dziś jesteśmy tutaj z wami świadczy o tym, że straż pożarna jest nam wszystkim potrzebna - przekonywał starosta Marek Pławiak. - Dziękuję wam za to, że zawsze można na was liczyć. Że jesteście gotowi do działania nie tylko w swojej wsi, ale na terenie całego powiatu. Dzięki wam czujemy się bezpiecznie.

Na jubileuszowych uroczystościach w Nowej Wsi Radę Powiatu Nowosądeckiego reprezentowali także Marian Ryba - członek Zarządu Powiatu oraz radni Wiesław Pióro i Ryszard Poradowski.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...