Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

77. rocznica Zbrodni Katyńskiej

10 kwietnia 2017 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak oraz członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba wzięli udział w dzisiejszych uroczystościach związanych z 77. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.

Po mszy św. w Kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu, złożyli wieńce pod Tablicami Katyńskimi.

W uroczystościach wzięli udział: m.in. poseł Jan Duda, prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, wiceprezydent Wojciech Piech, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor, przedstawiciele Policji, Straży Granicznej oraz poczty sztandarowe.

Przypomnijmy: wiosną 1940 roku na terenie Związku Radzieckiego zostało rozstrzelanych ponad 21 tysięcy Polaków, w tym ponad 10 tysięcy oficerów Wojska Polskiego i Policji. Egzekucji ofiar dokonało NKWD na wyraźny rozkaz Biura Politycznego Komitetu Centralnego WKP. Do roku 1990 władze ZSRR zaprzeczały swojej odpowiedzialności za zbrodnię katyńską. Dopiero w 1990 roku przyznały, że była to „zbrodnia stalinizmu”. Do tej pory jednak, wiele kwestii związanych z tą zbrodnią nie zostało wyjaśnionych.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...