Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Będzie dalsza współpraca z KOSG

13 marca 2017 r.

Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się z szefami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Omawiano zasady dalszej współpracy Powiatu ze służbami granicznymi.

W spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Pławiak, komendant KOSG ppłk Stanisław Laciuga, zastępca komendanta KOSG ppłk Renata Obrzut oraz były komendant SG Ppłk Mieczysław Kurek.

- Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Nowosądeckiego jest jednym z naszych priorytetów – mówi starosta Marek Pławiak. – Współpracujemy w tym celu ze służbami mundurowymi, w tym z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej. Odbywają się u nas posiedzenia wspólnych Komisji Bezpieczeństwa, gdzie poszczególne służby, straże i inspekcje informują nas o ewentualnych zagrożeniach. Zawsze jesteśmy gotowi na pomoc służbom i utrzymujemy z nimi ścisły kontakt. Mamy też wypracowane procedury na wypadek klęsk żywiołowych i innych zagrożeń.

- Bardzo dobrze współpracuje nam się ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu – dodaje ppłk Stanisław Laciuga. – Samorząd wspierał nas w staraniach o przywrócenie w Nowym Sączu Karpackiego Oddziału. Zawsze możemy liczyć na przychylność władz. Dziękujemy za współpracę i mamy nadzieje, że nadal będzie tak owocna.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...