Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Bezkonkurencyjni ekonomiści z Grybowa!

1 marca 2017 r.

I i III miejsce na podium zdobyli uczniowie Izabela Grzesiak i Karol Radzik z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie podczas 20 edycja „Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych” organizowanych przez SK w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie.

Do I etapu konkursu przystąpiło ośmiu ekonomistów z klasy trzeciej i czwartej ZSZ w Grybowie. Na tym etapie uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień z ustawy o rachunkowości oraz zmagali się z czterema zadaniami praktycznymi obejmującymi prowadzenie pełnej księgowości w jednostkach gospodarczych. Po tym etapie trzech uczniów z najlepszymi wynikami zostało zakwalifikowanych do II etapu: Izabela Grzesiak, Kinga Korzeń i Karol Radzik - uczniowie klasy czwartej w zawodzie technik ekonomista.

Nastepnie, w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Krakowie spotkały się najlepsze „trójki” z 20 szkół z Małopolski. Po zmaganiach testowych 6 uczniów z najwyższymi wynikami zostało  zakwalifikowanych do drugiej – ustnej części konkursu. Wśród nich byli Izabela Grzesiak z najlepszym wynikiem na miejscu I oraz Karol Radzik na miejscu VI. Niewiele zabrakło, aby do finałowej szóstki dołączyła również Kinga Korzeń.

W etapie ustnym Iza i Karol precyzyjnie i pewnie odpowiadali na pytania komisji konkursowej dotyczące zagadnień związanych ze środkami trwałymi. Dzięki temu Iza jeszcze bardziej wzmocniła swoją pozycję na I miejscu, a Karol pokonując uczniów ze szkół z Krakowa, Jordanowa i Olkusza uplasował się na III miejscu.

W drużynowej punktacji uczniowie grybowskiej szkoły zajęli I miejsce w Małopolsce na 20 szkół biorących udział w konkursie.

Opiekunka uczniów była Justyna Serafin.

Oprac. (olsz)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...