Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Biegli i maszerowali w palącym słońcu

1 sierpnia 2017 r.

213 biegaczy wystartowało w szóstej edycji Biegu i Marszu "Piwniczanki". Patronat nad marszem – Mistrzostwami Ziemi Sądeckiej w Nordic Walking, sprawował starosta nowosądecki Marek Pławiak. Honorowym starterem wszystkich biegów był powiatowy radny Marian Dobosz.

Na starcie stawili się biegacze z Małopolski i innych miast kraju, a także goście ze Słowacji. W biegu uczestniczyło 135 zawodników, w marszu i krótkim biegu na 5,5 kilometra 58 osób, zaś w małym biegu na dystansie 1,4 km wystartowało 20 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zawody odbywały się w palącym słońcu i upale sięgającym 30 stopni Celsjusza. Trasa biegła z piwniczańskiego Rynku przez Młodów, Głębokie i Radwanów do mety Rynku. Biegacze mieli do pokonania 9,2 km. W biegu głównym wśród mężczyzn najlepszy okazał się Tomasz Pociecha z Krygu, natomiast wśród kobiet pierwsza na mecie zjawiła się Regina Kulka z Ropy. Byli to zwycięzcy także ubiegłorocznej edycji.

W nordic walking najlepsze wyniki uzyskali Joanna Szurek z Gorlic i Robert Janocha z Krosna. W małym biegu Piwniczanki pierwsze miejsca zajęli Mateusz Borzęcki z Przysietnicy i Katarzyna Janocha z Krosna. Najlepszymi zawodnikami z terenu miasta i gminy Piwniczna-Zdrój zostali Mariusz Izworski i Anna Wańczyk. W skali powiatu najlepsze wyniki uzyskali Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza i Anna Bodziony z Niskowej.

- Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale, na których umieszczono rycinę kompleksu basenów na Radwanowie - informuje Marian Dobosz. - Po biegu i marszu na wszystkich czekał znakomity chłodnik.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Wręczał je burmistrz Piwnicznej-Zdroju Zbigniew Janeczek oraz prezesi "Piwniczanki", która była sponsorem strategicznym zawodów – Ryszard Skwarczek i jego zastępca Jan Kumorek. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano też cenne nagrody.

(szel)

Fot. Archiwum

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...