Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Burze i gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach

4 maja 2017 r.

 

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, w związku z przewidywanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, prognozuje do piątku do godz. 6 wystąpienie gwałtownego wzrostu poziomu wody w zlewni Dunajca oraz mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły.

Poziom wody może sięgnąć strefy stanów wysokich, z możliwością przekroczenia punktowo stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent, zaś stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej.

Jednocześnie dziś do godz. 20 prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 30 milimetrów oraz porywami wiatru do 60 kilometrów na godzinę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80 procent, a stopień zagrożenia określa się na pierwszy w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (018 448-69-10, 018 448-69-11).

(szel) 

 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...