Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Chodniki prawie gotowe!

5 października 2017 r.

Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Pławiak wraz z wójtem Łososiny Dolnej Stanisławem Golonką oceniali zaawansowanie prac przy budowie chodnika w Michalczowej i Wronowicach. Obie inwestycje, prowadzone wspólnie przez Powiat Nowosądecki i gminę, są prawie zakończone.

- Mieszkańcy już mogą swobodnie poruszać się po tych chodnikach – mówił wójt Stanisław Golonka. – Trwają jeszcze prace wykończeniowe.

Starosta Marek Pławiak podkreśla, że najważniejsze jest dla niego bezpieczeństwo.

- Budujemy chodniki w miejscach, w których występują zagrożenia dla   mieszkańców spowodowane między innymi brakiem poboczy, szybkim ruchem drogowym, brakiem przejść dla pieszych – tłumaczy starosta Marek Pławiak. -  Dotyczy to szczególnie okolic szkół, kościołów i budynków użyteczności publicznej często odwiedzanych przez mieszkańców. Dzięki tym inwestycjom, zarówno w Michalczowej, jak i we Wronowicach dzieci i młodzież spokojnie i bezpiecznie będą mogły dojść do szkoły. Chodniki powstały przy ruchliwych drogach, na których szybko jadące samochody stwarzały wielkie zagrożenie dla pieszych.

O rozpoczęciu tych inwestycji zdecydował starosta Marek Pławiak wraz z Zarządem Powiatu. Większość prac została już wykonana, łącznie z zamontowaniem specjalnych barierek ochronnych przy drogach.

Dzisiaj ze starostą i wójtem spotkał się też dyrektor Szkoły Podstawowej w Michalczowej Stanisław Zelek, który dziękował za szybkie wykonanie chodnika.

- Nareszcie dzieci będą mogły bezpiecznie dojść do szkoły, a rodzice przystaną się denerwować – mówił.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...