Pinterest Instagram

Czy znasz tę dyscyplinę

24 czerwca 2008 r.

Sylwetki sobób uprawiających mało znane dyscypliny sportowe...

Sylwia Borek z Nawojowej uprawia m.in. racketlon, na tą dyscyplinę sportu składają się aż cztery inne: tenis, tenis stołowy, squash i badminton. Młoda sportsmenka m.in. podczas rozgrywanych w Rotterdamie VII mistrzostw świata, trzeci raz z kolei zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii do lat 21. Na tych mistrzostwach nawojowianka wywalczyła jeszcze dwa medale. W drużynie zdobyła brąz i w kategorii kobiet B/C, była druga. Sylwia Borek reprezentuje barwy Bikejn Klubu As 2001 Nowy Sącz.

Tomasz Brzeski z Rytra uprawia narciarstwo wysokogórskie. W 2008 roku zdobył Pucharze Polski im. Józefa Oppenheima, ponadto w mistrzostwach Polski rozgrywanych w Karpaczu został wicemistrzem kraju. Podczas Pucharu Polski rozgrywanego w Zakopanem, trasa biegła m.in. ze schroniska na dwóch pętlach, gdzie trzeba było zdobyć dwa dwutysięczniki: Wołowiec i Kończysty Wierch (długość trasy ok. 24 km, różnica wzniesień ok. 2000 m.)

Kończysty Wierch

Wołowiec

Nasz krajan z narciarstwem wysokogórskim spotkał się w ubiegłym sezonie zimowym i od razu w Pucharze Polski zajął wysokie piąte miejsce, co dla nowicjusza było wielkim osiągnięciem. Tomasz Brzeski jest członkiem kadry narodowej i reprezentuje Klub Wysokogórski KW Nowy Sącz.

Opracowanie na podst.:(KMc) BS