Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Docieplanie budynków, szkoły w chmurze i kontynuacja cyfryzacji zasobów geodezyjnych

30 listopada 2017 r.

 

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym Nowym Sączu odbyła się sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego. Przed głosowaniem nad uchwałami radni wysłuchali sprawozdania z pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta Marek Pławiak.

- Na początku chciałem poinformować, że w okresie międzysesyjnym opracowano projekt budżetu Powiatu na rok 2018 wraz z Wieloletnią Prognozą Finansową - mówił starosta Marek Pławiak. - 15 listopada przekazano powyższy projekt do Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego. Każdy z Państwa radnych powinien do dziś otrzymać te dokumenty do analizy.

W sprawozdaniu z pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym starosta skupił się głównie na informacji o tym, na jakim etapie jest realizacja projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. I tak z programu Poprawy Efektywności Energetycznej w Budynkach Użyteczności Publicznej Powiatu Nowosądeckiego realizowane są projekty o łącznej wartości blisko 2 mln zł. Najdroższy (blisko 1,3 mln zł) dotyczy Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Zakres prowadzonych tam robót obejmuje m.in. ocieplenie budynku pawilonu AB, wymianę części stolarki okiennej, przebudowę kotłowni na nowoczesną kondensacyjną i wykonanie instalacji solarnej do podgrzewania ciepłej wody. Prace te są w trakcie wykonywania. Kolejne roboty prowadzone będą w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie (wartość – 670 tys. zł). Obejmą one m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie budynku i przebudowę instalacji centralnego ogrzewania.

W trakcie postępowania przetargowego jest inwestycja planowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Zakres robót obejmie tam ocieplenie budynku, likwidację kotłowni węglowej oraz budowę kotłowni gazowej z przebudową instalacji centralnego ogrzewania.

W ramach realizowanego programu Cyfryzacji Zasobów Geodezyjnych i Kartograficznych Powiatu Nowosądeckiego zakupiono serwery do serwerowni starostwa wraz z oprzyrządowaniem oraz licencjami o wartości blisko 460 tys. zł. Zakupiono oprogramowanie geodezyjne warte przeszło 138 tys. zł i podpisano umowę na wykonanie ortofotomapy dla Powiatu i Nowego Sącza o wartości blisko 800 tys. zł. W trakcie procedury przetargowej jest digitalizacja pierwszej części operatów geodezyjnych na kwotę szacunkową 1,3 mln zł.

Starosta Marek Pławiak wspomniał też o projekcie Małopolska Chmura Edukacyjna.

- W ramach tego projektu dostarczono sprzęt informatyczny do Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespołu Szkół w Łącku i Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych w Starym Sączu - wyliczał Marek Pławiak. - Sprzęt służy do zdalnego prowadzenia zajęć edukacyjnych przez pracowników naukowych wyższych uczelni. Wartość jednego zestawu wynosi 146 tysięcy złotych. W przyszłym roku realizowane będą dostawy do pozostałych szkół.

Starosta poinformował też radnych, że na ukończeniu jest dokumentacja budowy hali sportowej przy budynku Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

- Do 15 grudnia projektant ma przekazać kompletną dokumentację wraz z wyceną kosztorysową - dodał Marek Pławiak. - Pozwoli to nam na złożenie w pierwszym kwartale przyszłego roku wniosku o przyznanie dotacji z Ministerstwa Sportu na realizację tej inwestycji. Została ona ujęta w projekcie budżetu na przyszły rok.

Starosta wspomniał także o zakończeniu prac przy budowie nowego skrzydła szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju (http://www.nowosadecki.pl/pl/zakonczylismy-budowe-skrzydla-szpitala-powiatowego).

Podczas dzisiejszej sesji radni wysłuchali informacji na temat przygotowań do zimowego utrzymania dróg. Przegłosowali też m.in. uchwały w sprawie ustalenia godzin pracy aptek i ich dyżurów na terenie Krynicy-Zdroju, miasta i gminy Stary Sącz, miasta i gminy Grybów oraz zmniejszenia wysokości opłat za wymianę prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego w związku z wprowadzeniem nazw ulic w miejscowości Tęgoborze (http://www.nowosadecki.pl/pl/znizka-dla-mieszkancow-tegoborzy).

Głosowali także nad wprowadzeniem zmian w budżecie Powiatu na 2017 rok i zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Nowosądeckiego.

W dzisiejszej sesji wzięli udział parlamentarzyści – senator Stanisław Kogut i poseł Jan Duda. Obecny był także radny wojewódzki Witold Kozłowski.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...