Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dzieci są zadowolone i bezpieczne!

28 listopada 2017 r.

Zakończono prace przy budowie chodnika w pobliżu lotniska w Łososinie Dolnej. Inwestycja została w całości sfinansowana z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

- Ponad 260 metrów chodnika powstało w sąsiedztwie lotniska przy drodze łączącej Łososinę Dolną z miejscowością Młynne – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Podjąłem decyzję o budowie w trosce o bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły w Łososinie i na wniosek ich rodziców. Do tej pory maluchy musiały iść poboczem ruchliwej drogi. Było to bardzo niebezpieczne szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Teraz mogą się już bezpiecznie poruszać.

Całość inwestycji kosztowała blisko 96 tysięcy złotych. Ten chodnik to również spore ułatwienie dla mieszkańców Łososiny i turystów licznie przybywających na imprezy organizowane przez Aeroklub Podhalański. Dzięki tej inwestycji zostanie im zapewnione większe bezpieczeństwo.

Niedawno, Powiat Nowosądecki zakończył też budowę chodników w ciągu drogi powiatowej Tymowa – Łososina Dolna w Michalczowej, gdzie dodatkowo powstało oświetlenie uliczne. Z nowego chodnika korzystają też mieszkańcy Wronowic – szczególnie dzieci są zadowolone z nowej kostki – mogą bezpiecznie dojść do szkoły i ominąć groźne skrzyżowanie. Chodnik powstał przy ruchliwej drodze, na której szybko jadące samochody stwarzały wielkie zagrożenie dla pieszych.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...