Formy promocji dla organizacji pozarządowych

Prezesi Zarządów,
Członkowie Organizacji Pozarządowych Sądecczyzny

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, zgłaszanym nam w różnych formach przekazu, iż najbardziej cennymi formami wsparcia organizacji pozarządowych ze strony Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu jest promocja ważnych wydarzeń z Państwa udziałem, wypracowaliśmy szereg działań w tym zakresie. Wszystkie zostały zawarte w przyjętym Programie Współpracy Powiatu Nowosądeckiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2017 rok.

Ze swojej strony uprzejmie informuję i gorąco namawiam do korzystania z poniższych form współpracy, które wpisują się w szeroko pojmowaną promocję. A są nimi m.in.:
1) Promowanie działalności organizacji w zakresie wykonywanych zadań, w tym umieszczanie informacji:
- na stronie internetowej powiatu,
- w mediach lokalnych,
- na istniejącym Facebooku „Powiat Nowosądecki”,
- poprzez mailing do organizacji pozarządowych.
2) Obejmowanie patronatem przez władze powiatu projektów i inicjatyw realizowanych przez organizacje pozarządowe, w tym fundacja pucharów i nagród.
3) Udostępnienie miejsca na serwerze powiatowym na strony www organizacji i pomoc w ich aktualizacji.
4) Wydawanie bezpłatnych biuletynów z informacjami o działalności różnych organizacji oraz o działaniach Powiatu Nowosądeckiego na rzecz mieszkańców.
5) Włączanie organizacji pozarządowych w działania promocyjne Powiatu (np. udostępnianie banneru Powiatu i materiałów promocyjnych oraz udzielanie zgody na wykorzystanie herbu i logo Powiatu podczas imprez oraz w publikacjach organizacji pozarządowych dotyczących przedsięwzięć o charakterze co najmniej powiatowym).
6) Wymiana informacji o planowanych kierunkach działalności i współdziałanie w celu zharmonizowania działań, poprzez:
- przekazywanie przez organizacje pozarządowe informacji o przewidywanych lub realizowanych w 2017 r. zadaniach sfery publicznej, których realizacja odbywa się w oparciu o środki pochodzące z budżetu Powiatu Nowosądeckiego,
- przesyłanie do Starostwa Powiatowego informacji o zmianach, które zaszły w organizacjach pozarządowych (np. zmiana składu władz, statutu, siedziby, danych kontaktowych),
- organizacja spotkań organizacji pozarządowych z przedstawicielami powiatu,
- informowanie organizacji pozarządowych o planowanych sesjach Rady Powiatu Nowosądeckiego,
- wymiana doświadczeń i prezentacji osiągnięć organizacji.

Jestem przekonany, iż praktyka powyższych działań przyczyni się do zwiększenia skuteczności Państwa działań ukierunkowanych na realizację cennych lokalnych inicjatyw i zamierzeń.

Informacje o wydarzeniach, inicjatywach i działaniach Państwa organizacji, o których chcieliby Państwo poinformować czy zachęcić do udziału inne organizacje, instytucje i osoby fizyczne proszę przesyłać na adres e-mail: abrach@nowosadecki.pl, faksem lub listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 33, 33 – 300 Nowy Sącz).

W razie zmian Państwa danych kontaktowych, celem zapewnienia dalszej komunikacji między Urzędem a organizacją, proszę o wejście na stronę portalu powiatu na Powiatowe Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i dokonanie wpisu w zakładce „dodaj organizację/aktualizuj dane”).

Korzystając z okazji uprzejmie przypominam o przewidzianym również na ten rok poradnictwie prawnym i księgowym (tel. kontaktowy 600 401 428) oraz zapewnianiu wsparcia technicznego poprzez w szczególności nieodpłatne udostępnianie pomieszczeń (udostępnianie sali obrad oraz sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym (ul. Jagiellońska 33).

Samorząd i organizacje pozarządowe są filarami społeczeństwa obywatelskiego, stąd nasza współpraca jest ważna i konieczna. Zarząd Powiatu dołoży wszelkich starań żeby była ona jak najbardziej owocna. W celu udoskonalenia tych relacji uprzejmie proszę
o zgłaszanie swoich uwag i propozycji dotyczących tego obszaru współpracy.