Fundacja Nomina Rosae zaprasza...

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy 5 marca na godzinę 17.00 do nowosądeckiego Hotelu Beskid na galę, podczas której statuetkę Honorowego Ambasadora Sądeckiego Sztetlu otrzyma Pan Władysław Żaroffe.

Władysław Żaroffe to niezwykła postać. Sądeczanin, rocznik 1922, jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat historii Nowego Sącza. Wychowywał się w wielokulturowym mieście. W 1940 r. mieszkał u niego Jan Karski, zaś rodzina Żaroffe odegrała kluczową rolę w jego misji na Sądecczyźnie. Pan Władysław, jako żołnierz AK, współpracował ze Zbigniewem Rysiem, znanym sądeckim kurierem. Był także świadkiem likwidacji sądeckiego getta, a po wojnie dzięki jego zaangażowaniu i pracy wykonano pierwsze plany getta.

W czasie gali laudację i pełny życiorys Pana Żaroffe przedstawi Łukasz Połomski.

Tytuł Honorowego Ambasadora Sądeckiego Sztetlu jest przyznawany na Sądecczyźnie osobom i instytucjom zaangażowanym w dialog międzyreligijny oraz zasłużonym w dbaniu o dziedzictwo historyczne mniejszości narodowych. Specjalna statuetka przyznawana jest przez Sądecki Sztetl, program historyczny Fundacji Nomina Rosae. Do tej pory w ten sposób wyróżniono: Markusa Lustiga (2015 r.), Annę Grygiel-Huyryn, Kazimierę i Józefa Jaroszów (2016 r.) oraz Mońka Goldfingera (2016 r.). Gala wręczenia statuetki odbywa się w Europejskim Dniu Pamięci Sprawiedliwych, bowiem takimi osobami są nasi Bohaterowie.

Gala Honorowego Ambasadora Sądeckiego Sztetlu – 5 marca 2016, niedziela, godz. 17.00, Hotel Beskid, ul. Limanowskiego 1, Nowy Sącz. Wstęp wolny.  ZAPRASZAMY!