Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Grupa krynicka GOPR ratuje turystów od 65 lat

18 listopada 2017 r.

Dzisiaj w Krynicy-Zdroju odbył się jubileusz 65-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR. Z tej okazji starosta nowosądecki przyznał jednostce nagrodę finansową oraz Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie.

- Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa odpoczywających w regionie turystów oraz mieszkańców Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak. – Wasza praca jest trudna i niebezpieczna, wymaga wielkiej wiedzy i umiejętności. Nie zważając na to, codziennie ratujecie ludzkie życie i zdrowie. Bardzo za to dziękuję!

Starosta przyznał duże Złote Jabłko Sądeckie dla Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Odebrał ją Michał Słaboń – szef Grupy Krynickiej GOPR. Starosta Marek Pławiak z członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marianem Rybą wręczyli też Złote Jabłka Sądeckie dla wyróżniających się ratowników. Otrzymali je: Robert Kogut, Grzegorz Sus, Janusz Rutka, Łukasz Smetana, Piotr Maślanka i Roman Hasior. Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali: Maciej Więcek, Marek Kotarba, Tomasz Kościsz i Antoni Piotrowski.

Starosta również został wyróżniony. Szef Krynickiej Grupy GOPR Michał Słaboń odznaczył go Odznaką Honorową za Zasługi dla Ratownictwa Górskiego. Uhonorowano też Ryszarda Wąsowicza – kierownika Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, który na co dzień współpracuje ze służbami i inspekcjami. Otrzymał, podobnie jak starosta Marek Pławiak, medal Za Zasługi dla Grupy Krynickiej GOPR.

W dzisiejszym spotkaniu, które odbyło się w Pijalni w Krynicy-Zdroju wzięli udział goprowcy z całej Polski. Nie zabrakło przedstawiciela prezydenta RP Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, wicewojewody Małopolskiego Józefa Gawrona, przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, WOPR, burmistrza Krynicy Dariusza Reśki oraz ratowników i przyjaciół GOPRu. Nie mogło tez zabraknąć Jana Łuszczewskiego – prezesa Zarządu Głównego GOPR i szefów wszystkich oddziałów tej formacji w Polsce.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...