Konsultacje projektu "Programu Współpracy Powiatu Nowosądeckiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2019 rok"

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż na podstawie Uchwały Nr 1425/2018 Zarządu Powiatu Nowosądeckiego z 17 października 2018 r. zostały uruchomione konsultacje społeczne w sprawie projektu Programu Współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2019.
W związku z tym, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do włączenia się w proces wypracowania ostatecznej wersji dokumentu poprzez zgłaszanie uwag.
UWAGA:
Najważniejsze zaproponowane zmiany w Programie Współpracy polegają na połączeniu dotychczasowych otwartych konkursów ofert wg tematyki i rozpatrywanie ofert w trybie ciągłym przez cały rok (do wyczerpania środków). Dzięki temu będziecie Państwo mogli się ubiegać o dotacje z następujących konkursów ofert:

1) W dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego: KONKURS KULTURALNE SĄDECKIE,
2) W dziedzinie kultury fizycznej: KONKURS SPORTOWE SĄDECKIE,
3) W dziedzinie ochrony i promocji zdrowia: KONKURS ZDROWE SĄDECKIE,
4) W dziedzinie edukacji ekologicznej: KONKURS EKO SĄDECKIE,
5) W dziedzinie bezpieczeństwa publicznego: KONKURS BEZPIECZNE SĄDECKIE,
6) W dziedzinie promocji i turystyki: KONKURS KOCHAM SĄDECKIE,
7) W dziedzinie rozwoju organizacji pozarządowych (dofinansowanie wkładu własnego),
8) W dziedzinie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej,
9) W dziedzinie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego: KONKURS OBYWATELSKIE SĄDECKIE,
10) W dziedzinie polityki senioralnej: KONKURS SREBRNE SĄDECKIE.

Konsultacje społeczne trwają do 6 listopada 2018 r.

Uwagi do projektu Programu Współpracy (wg wzoru formularza – w załączeniu) można zgłaszać:

1) za pośrednictwem poczty elektronicznej: ngo@nowosadecki.pl
2) faksem: 18 41 41 600,
3) pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych ul. Jagiellońska 33, 33-300 Nowy Sącz,
4) osobiście: w siedzibie Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi ul. Jagiellońska 33, 33-300 Nowy Sącz, pok. nr 307, tel. 18 4141807.

Komórką merytoryczną odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych.