Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Łącko: chodnik w Zagorzynie jeszcze w tym roku

8 marca 2017 r.

Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk spotkali się z wójtem gminy Łącko Janem Dziedziną. Rozmowy dotyczyły remontów dróg powiatowych znajdujących się na terenie gminy oraz budowy chodnika w Zagorzynie.

- Chcieliśmy sprawdzić, jaki jest stan drogi z Łącka w stronę Zagorzyna – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Ustaliliśmy, że zrobimy szczegółowy kosztorys i gdy będziemy mieć pełne dane techniczne i finansowe, przeanalizujemy je wspólnie z wójtem i ustalimy, w jaki sposób sfinansować tę inwestycję. Remont na pewno jest potrzebny - nawierzchnia na blisko dwukilometrowym odcinku drogi jest zniszczona.

Starosta zadeklarował, że jeszcze w tym roku zostanie wybudowany brakujący fragment chodnika w Zagorzynie.

- To znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, a szczególnie dzieci, które chodzą tamtędy do szkoły – dodaje starosta Marek Pławiak.

Starostom i wójtowi towarzyszył m.in. radny powiatowy Roman Potoniec, zastępca wójta Łącka Paweł Dybiec, Adam Czerwiński – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i sołtys Zagorzyna Tadeusz Kurzeja.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...