Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Letnia Szkoła Języka Polskiego

11 lipca 2008 r.

W nowosądeckim starostwie gościła grupa młodzieży z Ukrainy, która w dniach od 7 do 18 lipca wypoczywa na Sądecczyżnie w ramach "Letniej Szkoły Języka Polskiego"...

W nowosądeckim starostwie gościła grupa młodzieży z Ukrainy, która w dniach od 7 do 18 lipca wypoczywa na Sądecczyźnie w ramach „Letniej Szkoły Języka Polskiego". Organizatorem kolejnej, piątej edycji programu jest Biuro Współpracy Zagranicznej Wyższej Szkoły Biznesu- National Louis University w Nowym Sączu, wspomagane w tym przedsięwzięciu przez Starostwo Powiatowe.

Podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizację wszystkich edycji „Letniej Szkoły Języka Polskiego" na ręce starosty Jana Golonki oraz sekretarza powiatu Witolda Kozłowskiego, złożyła Urszula Potoniec-Mędoń, koordynator programów Erasmus i Sokrates w WSB-NLU oraz Irena Sizonenko przedstawicielka WSB-NLU a od niedawna także szefowa nowopowstałego Polsko-Ukraińskiego Centrum w Dniepropietrowsku.

Sekretarz Witold Kozłowski skrupulatnie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez gości. Jak się okazało młodzież przybyła z Ukrainy jest żywo zainteresowana sprawami dotyczącymi rozwoju przedsiębiorczości w naszym regionie. Wśród najczęściej zadawanych pytań pojawiały się także kwestie dotyczące korzyści jakie odniosła Polska ze wstąpienia do Unii Europejskiej. Natomiast o urokach Ziemi Sądeckiej, co było poparte prezentacją multimedialną, mówiła Wiesława Borczyk, powiatowy radca prawny .

W tym roku w ramach „Letniej Szkoły Języka Polskiego" do Nowego Sącza przybyło 63 studentów z uczelni partnerskich WSB-NLU w Dniepropietrowsku, Kijowie, Odessie i Łucku. Młodzi ludzie poza uczestnictwem w zajęciach z języka polskiego, mają także okazję zapoznać się z funkcjonowaniem instytucji lokalnego samorządu oraz działalnością największych sądeckich firm takich jak Wiśniowski oraz Fakro.

Uczestnicy letniej szkoły zwiedzają także najpiękniejsze zakątki naszego regionu. Byli m.in. w Wieliczce, na Jaworzynie Krynickiej oraz w Krakowie.

Opracowanie: AM

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...