Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Literacki konkurs dla miłośników gór

19 kwietnia 2017 r.

 

Do 20 czerwca można przesyłać wiersze na XIV Międzynarodowy Konkurs Poetycki "Sen o Karpatach", organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju. Adresowany jest on do ludzi kultur pogranicza: Polaków, Słowaków i Łemków, a także wszystkich, którzy góry znają i kochają.

Konkurs, w którego centrum pozostaje zawsze krajobraz, człowiek, przyroda i tradycja gór będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież do lat 18 i dorośli. Nigdzie nie publikowane, nie biorące udziału w innych konkursach wiersze w ilości 1 do 3, w trzech egzemplarzach, należy przesyłać na adres MGOK (Rynek 11, 33-350 Piwniczna-Zdrój). Na kopercie należy zaznaczyć kategorię wiekową. W oddzielnej kopercie, podpisanej wyłącznie godłem, trzeba zamieścić dane personalne, adres mailowy, numer telefonu. Każdy wiersz w trzech egzemplarzach wydruku komputerowego lub maszynopisu powinien być podpisany tym samym godłem. Utwory będzie oceniać jury pod przewodnictwem krakowskiego poety i krytyka literackiego Józefa Barana. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 13 sierpnia w Piwnicznej-Zdroju podczas XIX Spotkania Poezji i Muzyki Gór "Wrzosowisko".

Dla laureatów I kategorii przewidziano nagrody rzeczowe. Laureat Grand Prix i laureaci I-III miejsca w II kategorii otrzymają nagrody pieniężne. Nagrodę specjalną środowiska twórczego otrzyma autor najlepszego wiersza inspirowanego Piwniczną i okolicą. Nagrody należy odebrać osobiście w dniu finału. Nieobecność na tej uroczystości sprawi, że nagroda stanie się wyróżnieniem honorowym, a gratyfikacja pieniężna zostanie przeznaczona na wspieranie twórczości literackiej w regionie.

(szel)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...