Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Łucznicy pod Jaworzyną Krynicką

5 maja 2017 r.

 

70 zawodników, w tym drużyna ze Słowacji, wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym "O Kryształowy Dzban Krynicy". Nagrody najlepszym łucznikom wręczył członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba.

Zawody odbyły się na terenach Leśnego Zakładu Doświadczalnego, w miejscu zimowych tras biegowych nieopodal stacji Kolejki Gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach sprzętowych – łuki tradycyjne, klasyczne i bloczkowe. Łucznicy strzelali do klasycznych tarcz, a także 2D przedstawiających zwierzęta oraz 3D – gumowych imitacji zwierząt.

To już trzecia taka impreza, zorganizowana przez UKS Arcus-Krynica, wsparta finansowo przez Powiat Nowosądecki. W pierwszym turnieju wystartowało 24 zawodników, w drugim 35. W obecnej edycji liczba uczestników była dwukronie wyższa od ubiegłorocznej.

- Łucznictwo jest bardzo przyjemną formą spędzania czasu na łonie przyrody - przekonuje Jarosław Jarząb, prezes UKS Arcus-Krynica. - Coraz więcej ludzi przychodzi do naszego parku łuczniczego przy ulicy Kraszewskiego 182. W planach mamy stworzenie na stałe ścieżki łuczniczej jako kolejnej atrakcji naszego miasta.

(szel)

Fot. Archiwum organizatora

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...