Odbył się XIV Starosądecki Konkurs Młodych Muzyków Instrumentalistów...
Odbył się Starosądecki Konkurs Młodych Muzyków Instrumentalistów. Konkurs zorganizowany po raz czternasty przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Saczu cieszył się ogromnym powodzeniem. Swoje umiejętności przedstawiło 66. wykonawców w kilku kategoriach wiekowych grających na różnych instrumentach.
Jury w składzie: Marta Leśniak, Zbigniew Kaczmarczyk oraz Jarosław Kuśnierz po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać:
W kategorii skrzypiec:
Kategoria wiekowa młodsza:
I miejsceMaria Mich Zespół Szkół w Chomranicach
II miejsceAleksandra Klocek Zespół Szkolno - Przedszkolny w Siołkowej
III miejsceKarolina Jop Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starym Sączu
Maja Żelazko Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu
Kategoria wiekowa starsza:
I miejsceKonrad Mich Zespół Szkół w Chomranicach
II miejscaPatryk Citak Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
Maciej Hejmej Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czarnym Potoku
III miejsceJustyna Dulak Gimnazjum w Piwnicznej Zdroju
WyróżnieniaEwelina Gałysa Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
Ewa Ptak Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
W kategorii Gitara:
I miejsceSamuel Grabczak Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Małgorzata Sarata Szkoła Podstawowa w Czaczowie
II miejsceMartyna Król Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Renata Kucharska Publiczne Gimnazjum w Łabowej
III miejsceAnna Durlak Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju
Izabela Miejska Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju
WyróżnieniaBartosz Król Centrum Kultury w Korzennej
Sylwia Sarata Publiczne Gimnazjum w Łabowej
Paulina Fabiś Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju
W kategorii Akordeon:
Grand PrixAnna Żelasko Zespół Szkół Nr 3 w Nowym Sączu
I miejsceMagdalena Kantor Centrum Kultury w Korzennej
Piotr Zając Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starym Sączu
II miejsceMirosław Matusik Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stróżach
Krzysztof Walczak Szkoła Podstawowa w Wierchomli Wielkiej
III miejscePiotr Świerad Centrum Kultury w Korzennej
Szymon Kantor Centrum Kultury w Korzennej
WyróżnienieSzymon Cabak Zespół Szkolno - Gimnazjalny w Łabowej
W kategorii Instrumenty Dęte:
I miejsceStanisław Rosiek Zespół Szkół Rolniczych w Nawojowej
oraz Michał Kamiński Szkoła Podstawowa Nr 11 w Nowym Sączu
II miejsceSzymon Michalik Gimnazjum Nr 2 w Nowym Sączu
Bartłomiej Kozdrój Jezuickie Centrum Edukacji w Nowym Sączu
III miejsceEdyta Pociecha Parafia Św. Wawrzyńca w Biegonicach
W kategorii Klarnet:
I miejsceKinga Klocek Zespół Szkolno - Przedszkolny w Siołkowej
Michał Żelasko Gimnazjum w Brzeznej
II miejsceJoanna Krok Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stróżach
Piotr Plata Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Teresa i Piotr Plata
III miejsceUrszula Pęksa Zespół Szkół w Siedlcach
W kategorii Trąbka:
II miejsceSławomir Ciastoń Zespół Szkół Rolniczych w Nawojowej
oraz Mateusz Gryboś Zespół Szkolno - Przedszkolny w Siołkowej
Szymon Paluch Parafia Św. Wawrzyńca w Biegonicach
W kategorii Pianino:
W kategorii wiekowej 5-9 lat:
I miejsceKarolina Cabak Zespół Szkolno - Gimnazjalny w Łabowej
II miejsceJulia Wilczek Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu
III miejsceUrszula Chmielewska Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu
Julia Stawiarska Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu
W kategorii wiekowej 10 lat do ukończenia Szkoły Podstawowej:
I miejsceAleksandra Matjaszek Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nowym Sączu
Katarzyna Wilczek Szkoła Podstawowa Nr 7 w Nowym Sączu
II miejsceEliza Dunikowska Szkoła Podstawowa Nr 18 w Nowym Sączu
Kinga Łęczycka Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu
III miejsceOliwia Adamczyk Szkoła Podstawowa Nr 18 w Nowym Sączu
Kacper Panczykowski Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju
W kategorii Gimnazja:
I miejsceSzymon Łęczycki Gimnazjum Nr 6 w Nowym Sączu
Mateusz Perz Gimnazjum Nr 1 w Nowym Sączu
III miejsceJoanna Cabak Gimnazjum Akademickie o. Jezuitów w Nowym Sączu
Mariola Matusik Gimnazjum Nr 11 w Nowym Sączu
W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne:
II miejsceTeresa Plata Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
III miejsceMarcin Kucharski Zespół Szkół Rolniczych w Nawojowej
W kategorii Perkusja:
I miejsceMateusz Ruman Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej
II miejsceArtur Zarabski Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Piotr Haza Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej
W kategorii Kontrabas:
Wyróżnienie
Jan Michalik Gimnazjum Nr 2 w Nowym Sączu
Wszystkim uczestnikom konkursu pogratulował radny powiatowy Józef Gomółka, życząc młodym muzykom dalszego rozwoju wrażliwości muzycznej i talentu.
Opracowanie: BS