Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Młodzi Niemcy uczą się handlu i logistyki w sądeckich firmach

13 października 2017 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dzisiaj ze studentami Hansa Barufskolle z zaprzyjaźnionego z powiatem nowosądeckim niemieckiego powiatu Unna. Młodzi Niemcy przez trzy tygodnie będą odbywać praktyki w nowosądeckich firmach Dako, Fakro i Wiśniowski.

Tanja Meyer, Kim-Kristin i Philip Schulz uczą się handlu hurtowego oraz logistyki.

- Cieszę się, że będziecie zdobywać praktyczne umiejętności w nowoczesnych firmach na Sądecczyźnie - mówi starosta Marek Pławiak. - Mam nadzieję, że znajdziecie także czas na poznanie atrakcji naszego regionu. Mieszkają tutaj bardzo gościnni i otwarci ludzie. Gdy my odwiedzamy Unnę spotykamy się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. Wierzę, że tego ciepła doświadczycie także i u nas.

Opiekun praktyk i nauczyciel z Hansa Barufskolle Daniel Helmke jest tego pewien. W Nowym Sączu jest już po raz drugi.

- Ludzie, z którymi się spotykamy sprawiają, że czujemy się tutaj jak u siebie w domu - podkreśla Daniel Helmke. - Jestem przekonany, że nasi praktykanci wrócą do Unny z takimi samymi, bardzo pozytywnymi wrażeniami.

Dodajmy, że współpraca powiatu nowosądeckiego z powiatem Unna trwa od blisko 20 lat. Ma bardzo konkretny wymiar. Uczniowie z niemieckiej Szkoły Gospodarki i Zarządzania odbywają w sądeckich firmach praktyki m.in. z dziedziny logistyki i transportu, a studenci germanistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu wyjeżdżają na praktyki językowe do Unny. Natomiast nauczyciele szkół z obu powiatów uczestniczyli w projekcie doskonalenia nauczania języków obcych. W ramach programu Comenius Regio opracowali podręczniki dla niemieckich i polskich ośrodków kształcenia i dokształcania nauczycieli.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...