Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Na parkur przejdą suchą stopą

7 sierpnia 2017 r.

Trwa budowa nawierzchni między budynkami na terenie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej. Inwestycja będzie kosztowała około 120 tysięcy złotych i w całości zostanie pokryta z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

- Kiedy kostka brukowa pojawi się na blisko 750 metrach kwadratowych powierzchni, będzie można swobodnie poruszać się po tym terenie nawet podczas opadów deszczu – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Podjęliśmy decyzję o sfinansowaniu tej inwestycji. Razem z nową świetlicą, grillem, zadaszonym miejscem do jazdy konnej, nowa nawierzchnia stanowić będzie dopełnienie i sprawi, że chętni do zwiedzania ZAZu i jazdy konnej będą mieli doskonałe warunki do poruszania na tym terenie. Chcę podkreślić, że zagospodarowanie tego terenu to pomysł dyrektora powiatowego ZAZu Bartłomieja Krzeszowskiego. Dzięki jego inicjatywie powstało wiele udogodnień dla gości, a cały teren został odpowiednio przygotowany. Teraz starostowie z różnych powiatów z Małopolski przyjeżdżają do nas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób założyć ZAZ i go rozwijać. Ostatnio gościliśmy także Małopolską Kurator Oświaty Barbarę Nowak wraz z wicekurator Haliną Cimer. Panie były pod wrażeniem tego, w jaki sposób zarządzana jest nasza jednostka i w jaki sposób pomaga się tutaj osobom niepełnosprawnym (http://www.nowosadecki.pl/pl/kurator-oswiaty-jest-pod-wrazeniem-ii).

Do tej pory, podczas deszczowej pogody, na glinianym podłożu robiły się głębokie kałuże, które były trudne do pokonania przez gości.

- Przypomnijmy, że jednostka prowadzi także jazdę konną – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. - Dzięki nowej nawierzchni, która znajdzie się również przez stajnią dla koni, dzieci i zwierzęta nie będą już grzęzły w błocie przechodząc na zadaszony parkur. Cały teren zyska też nowy, estetyczny wygląd.

To w ostatnich dniach kolejna decyzja Zarządu Powiatu Nowosądeckiego sprawiająca, że miejsca odwiedzane przez dzieci i młodzież stają się bezpieczniejsze (czytaj także: http://www.nowosadecki.pl/pl/decyzja-o-budowie-parkingu-byla-strzalem-w-dziesiatke).

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...