Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nagrodzili bibliotekarzy za sumienną pracę

11 maja 2017 r.

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba wziął dziś udział w obchodach Powiatowego Dnia Bibliotekarza, połączonych z jubileuszem 70. rocznicy powstania Biblioteki Publicznej Gminy Krynica-Zdrój.

W sali balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju spotkała się setka bibliotekarzy, pracujących w 46 placówkach, działających na terenie powiatu nowosądeckiego. Marian Ryba, w imieniu starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka, nagrodził Magdalenę Krzeszowską, Małgorzatę Pomietło, Marzenę Pawłowską, Monikę Jackowicz-Nowak i Rafała Kubika.

- To podziękowanie za szczególne zasługi na rzecz upowszechniania książki i czytelnictwa oraz dbałość o prestiż zawodu bibliotekarza na Sądecczyźnie - mówił Marian Ryba.

Radni wojewódzcy Grzegorz Biedroń i Stanisław Pasoń przybyli na uroczystość z Medalem Polonia Minor, przyznanym przez samorząd województwa Magdalenie Krzeszowskiej - dyrektor krynickiej biblioteki. Listy gratulacyjne i upominki wręczyli jej także burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

- Wszyscy pamiętamy z dzieciństwa sentencję mówiącą o tym, że książka jest najlepszym przyjacielem człowieka - zauważył Jacek Lelek. - Bibliotekarze są ludźmi, którzy pomagają nam tę przyjaźń wdrożyć.

Maria Sosin, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu podkreśliła, że bibliotekarze na Sądecczyźnie są wyjątkowymi ludźmi. Nie boją się wyzwań i są otwarci na projekty, które sprawiają, że biblioteki wspaniale się rozwijają i przyciągają coraz więcej czytelników. W miastach i wsiach regionu są centrami, w których skupia się życie kulturalne.

- Mam szczęście pracować z ludżmi, którzy kochają swoją pracę, są jej autentycznymi pasjonatami - przekonywała Maria Sosin. - Takie podejście do pracy gwarantuje sukces.

W obchodach święta bibliotekarzy wzięli udział członkowie Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury Rady Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk, Marian Dobosz, Zofia Nika i Zenon Szewczyk.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...