Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nie będzie już kłótni na moście

13 marca 2017 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak podjął decyzję o budowie sygnalizacji świetlnej na moście w Witowicach Dolnych. Przeprawa jest wąska i długa, co sprawia, że kierowcy wjeżdżający na most równocześnie z dwóch stron – nie widzą się i nie mogą się wyminąć. Jeden z nich musi więc wycofać swój samochód, a w takich przypadkach często dochodzi do sporów.

- Podobna sygnalizacja powstanie przy moście w Rożnowie – zapewnia starosta Marek Pławiak. – To również bardzo niebezpieczne miejsce szczególnie w okresie letnim, kiedy wielu mieszkańców i turystów chce się dostać nad jezioro i do Tropia. Często przejeżdżam przez oba mosty – teraz mamy pieniądze, aby usprawnić ruch w tamtym terenie i sprawić, aby było bezpieczniej.

Starosta dodaje, że sygnalizacja usprawni też ruch pieszych, szczególnie dzieci, obecnie narażonych na potrącenie przez samochód.

- Zleciłem także dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg zrobienie chodnika od mostu w Witowicach Dolnych do skrętu w kierunku kładki na rzece Dunajec w stronę Tropia – mówi starosta Marek Pławiak.

Ponadto, w tegorocznych planach starosty jest m.in. budowa chodnika w Michalczowej, przebudowa skrzyżowania oraz budowa chodnika we Wronowicach przy udziale wójta gminy Łososina Dolna.

To tylko niektóre z inwestycji zaplanowanych przez Zarząd Powiatu Nowosądeckiego w tym roku. Więcej:

http://www.nowosadecki.pl/pl/droga-w-gostwicy-bedzie-miala-nowa-nawierzchnie

http://www.nowosadecki.pl/pl/powiat-inwestuje-w-kamionce-wielkiej

http://www.nowosadecki.pl/pl/lacko-chodnik-w-zagorzynie-jeszcze-w-tym-roku

(olsz)

Fot. Maria Olszowska/ Archiwum

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...