Patronat honorowy Starosty Nowosądeckiego – rok 2017

• XVII Wielki Integracyjny Bal Karnawałowy RADOŚĆ WASZA RADOŚĆ NASZA, organizator: Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi z Nowego Sącza, 9 lutego 2017 r.

• Konferencja naukowa w 75. rocznicę powstania Armii Krajowej, organizator: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Nowy Sącz, 13 lutego 2017 r.

• VI Regionalny Turniej AKADEMII GOAL – edycja halowa Rytro, organizator: Fundacja Akademia Goal z Nawojowej, 18-19 lutego 2017 r.

• XVII Konkurs Historyczny ZIEMIA SĄDECKA OD PRZESZŁOŚCI DO WSPÓŁCZESNOŚCI, organizator: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, marzec-9 czerwca 2017 r.

• Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, organizator: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Nowy Sącz, 1 marca 2017 r.

• Gala Boksu Zawodowego  GTE VII „Jaw Trans Boxing Night”, organizator: GT PRO, 18 marca 2017 r.

• Konferencja Naukowa „Racjonalne korzystanie z wód – podstawą bioróżnorodności i rozwoju gospodarczego na Sądecczyźnie, ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2017”, organizator: Polski Klub Ekologiczny w Krakowie Koło Miejskie w Gliwicach i Krynicy-Zdroju, 22 marca 2017 r.

• Konkurs Filmowy w ramach projektu Debiuty, organizator: II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, 28 marca 2017 r.

• IV Wiosenne Eko-Targi Brzezna 2017, organizator: Fundacja Sądecka, 1-2 kwietnia 2017 r.

• IV Przemarsz i zabawy z okazji Światowego Dnia Autyzmu, organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „Światełko Nadziei” w Chełmcu, 2 kwietnia 2017 r.

• VIII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu nowosądeckiego, organizator: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, 5 kwietnia 2017 r.

• I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej – Stary Sącz 2017, organizator: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, 7 kwietnia 2017 r.

• VII Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej „LIGA 300”, organizator: Stowarzyszenie Wpierania Inicjatyw Lokalnych ”Sokół”w Grybowie, 8 kwietnia 2017 r.

• II Sympozjum Turystycznych Kół Naukowych w Nowym Sączu, organizator: Akademickie Koło Turystyczne „Kuklik” – działające w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, 20-22 kwietnia 2017 r.

• Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, organizator: Katolickie Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA z Krakowa, 25 kwietnia 2017 r.

• Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ROGAŚ I INNI - mój ulubiony zwierzęcy bohater książkowy”, organizator: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, 26 kwietnia 2017 r.

• Zjazd Sądeczan, organizator: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i Fundacja Sądecka, 28 maja 2017 r.

• Konkurs Fotograficzny DETAL ARCHITEKTONICZNY HISTORYCZNEGO PAŃSTWA MUSZYŃSKIEGO, organizator: Krynickie Towarzystwo Fotograficzne z Krynicy-Zdroju, 31 maja-1 lipca 2017 r.

• VII Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizator: Zespół Szkół w Gródku nad Dunajcem, 6 czerwca 2017 r.

• VII Regionalny Turniej Akademii GOAL w Nawojowej, organizator: Fundacja Akademia GOAL w Nawojowej, 18 czerwca 2017 r.

• Cykl Turniejów „Brydż na Sądecczyźnie 2017”, organizator: Stowarzyszenie Brydża Sportowego „ALF” w Nowym Sączu, 2 lipca - 10 września 2017 r.

• Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców im. Jacka Bugańskiego w Librantowej, organizator: Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Nowym Sączu, 5 sierpnia 2017 r.