Patronat honorowy Starosty Nowosądeckiego – rok 2018

• Koncert „Kolędy na trzech tenorów”, organizator: Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju, Telewizja TRWAM, 23 stycznia 2018 r.

• Konferencja Sadownicza „Przedwiośnie Sadownicze Brzezna 2018”, organizator: Sadowniczy Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa w Brzeznej, 2 lutego 2018 r.

• XVIII Wielki Integracyjny Bal Karnawałowy RADOŚĆ WASZA RADOŚĆ NASZA, organizator: Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi z Nowego Sącza, 13 lutego 2018 r.

• XV Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2017 roku, organizator: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych Dla Miasta Nowy Sącz, luty 2018 r.

• Nowosądecka Liga Futsalu o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego, organizator: ŁF Sport Events, 15 listopada 2017 r. - 15 marca 2018 r.

• Konkurs Filmowy w ramach projektu artystycznego Debiuty, organizator: II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, marzec 2018 r.

• Gala z okazji wydania nowego singla i teledysku do utworu „Zguby”, organizator: Kapela Ciupaga, 22 marca 2018 r.

• XX Rejonowy Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych z terenu Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego, organizator: Szkoła Podstawowa w Lipiu, 26-27 marca 2018 r.

• Wystawa fotogramów „Odkryj Beskid”, organizator: Grupa „Odkryj Beskid”, 6 kwietnia 2018 r.

• Sądeckie Targi Ogrodnicze Wiosna 2018: wszystko na działkę, balkon i do ogrodu, organizator: Fundacja Sądecka, 14-15 kwietnia 2018 r.

• Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, organizator: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, 18 kwietnia 2018 r.

• III Studencko-Doktoranckie Sympozjum Turystyczne, organizator: PWSZ w Nowym Sączu, 19-21 kwietnia 2018 r.

• Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Turniej Motoryzacyjny, organizator: Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, 24-25 kwietnia 2018 r.

• Integracyjny Turniej Wiosenny Akademii Kolejarz o Puchar Starosty Powiatu Nowosądeckiego, organizator: Akademia Kolejarz w Stróżach, 28 kwietnia 2018 r.

• Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Żbikowicach, 4 maja 2018 r.

• 35. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów, organizator: Carpathian Couriers Race (Karpacki Wyścig Kurierów) oraz Małopolski Związek Kolarski, 2 maja 2018 r.

• IV Turniej Gier Planszowych w Muszynie, organizator: Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów „SPOSÓB NA ŻYCIE”, 9 maja 2018 r.

• Konkurs Fotograficzny „Detal architektoniczny Historycznego Państwa Muszyńskiego”, organizator: Krynickie Towarzystwo Fotograficzne, 31 maja - 30 czerwca 2018 r.

• VI Zjazd Sądeczan, organizator: Fundacja Sądecka i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”, 3 czerwca 2018 r.

• VIII Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizator: Zespół Szkół w Gródku nad Dunajcem, 12 czerwca 2018 r.

• Jubileusz 200-lecia I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu, organizator: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu, 3 listopada 2018 r.