Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Piesi bezpieczniejsi od Marcinkowic do granicy powiatu

10 listopada 2017 r.

 

Ponad trzy kilometry chodnika wybudowano przy ruchliwej drodze powiatowej na odcinku od Marcinkowic do granicy powiatu nowosądeckiego i limanowskiego w Chomranicach. Dziś efekty inwestycji, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie oglądali wiceminister finansów Wiesław Janczyk, starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Obecna też była powiatowa radna Joanna Stawiarska.

Ta inwestycja to przykład dobrej współpracy samorządów. Przy współudziale gminy Chełmiec powiat nowosądecki wybudował prawie półtora kilometra chodnika wraz z przepustami. Zadanie kosztowało ponad 850 tys. zł. Oba samorządy podzieliły się kosztami po połowie. Kolejne dwa kilometry chodnika wybudowała już samodzielnie gmina Chełmiec. Do zamknięcia inwestycji przyczynił się wiceminister Wiesław Janczyk, który zadbał o sfinansowanie przepustu w Chomranicach. Koszt jego budowy sięgnął miliona złotych. Połowę kwoty pochodziło z rezerwy ministra finansów, drugą połowę zagwarantował powiat.

- Zakończenie tych inwestycji jest przykładem wręcz wzorcowego współdziałania samorządu powiatowego i gminnego -podkreślił Wiesław Janczyk. - Budowa nie była łatwa, projekt złożony, a wszystko udało się doprowadzić do pomyślnego końca.

- Wybudowanie tych chodników ma niebagatelne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych - podkreśla starosta Marek Pławiak. - Mówimy o odcinku bardzo ruchliwej drogi powiatowej łączącej Nowy Sącz z Limanową. Jeżdżą po niej między innymi ciężkie samochody wyładowane materiałem z kamieniołomów w Klęczanach i Męcinie. Dzięki chodnikom piesi, w tym dzieci i młodzież szkolna, będą mogli poruszać się bezpiecznie.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...