Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Płynęli do Małpiej Wyspy

5 sierpnia 2017 r.

Dzisiaj odbył się kolejny Memoriał Pływacki im. Zbigniewa Kmiecia poświęcony sądeckiemu trenerowi sportowemu i pedagogowi.

Od kilku lat impreza przyciąga pływaków w różnym wieku i z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Niektórzy pokonują krótki dystans, inni, bardziej zaawansowani mają bardziej wymagającą trasę. Patronat honorowy nad maratonem pełni starosta nowosądecki Marek Pławiak, a organizatorem imprezy jest m.in. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Dzisiaj starosta wręczał dyplomy i puchary uczestnikom pływackich zmagań wraz z szefem sądeckiego WOPR Dariuszem Gerhardtem.

- Cieszę się, że tak dużo zawodników wzięło udział w rywalizacji i że wśród nich jest sporo dzieci i młodzieży – mówił starosta Marek Pławiak. – Sam kiedyś byłem ratownikiem na Jeziorze Rożnowskim, mam wielki sentyment do tego miejsca. Gratuluję zwycięzcom i zachęcam do szlifowania swoich pływackich talentów.

Memoriał poświęcony jest pamięci Zbigniewa Kmiecia - nauczyciela w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. Wychowankowie wspominają go jako znakomitego pedagoga, trenera sportowego, wychowawcę kolejnych pokoleń młodzieży. Zbigniew Kmieć kochał Jezioro Rożnowskie i spędzał nad nim każdą wolną chwilę, szczególnie gdy pełnił funkcję kierownika Ośrodka Sportów Wodnych AWF Kraków w Załężu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...