Podsumowanie XI Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych - To oni pomagają bezinteresownie

Podczas XI Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk i członek Zarządu Marian Ryba wręczyli nagrody finansowe w konkursie na Wolontariusza Roku 2016 i dla Najlepszej Inicjatywy Roku 2016.
- Jestem dumny, że na Sądecczyźnie jest tak wiele osób, które bezinteresownie pomagają potrzebującym - powiedział starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Pomimo swoich obowiązków i pracy zawodowej znajdujecie czas i siłę, aby wspierać innych. Bierzecie udział w wielu przedsięwzięciach, pomagacie najmłodszym, seniorom i osobom niepełnosprawnym. Wasze inicjatywy często wychodzą poza małą ojczyznę i mobilizują do pracy mieszkańców naszego kraju. Dzisiaj dziękuję za Wasze zaangażowanie i liczę na dalsze wsparcie.

Lista laureatów w następujących kategoriach:

Najlepsza Inicjatywa Roku

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Krynica-Zdrój

Wolontariusz Roku

Maria Tokarczyk zgłoszona i działająca na rzecz m.in. Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO”

Młody Wolontariusz Roku

Dominika Ostrówka - Szkolny Klub Wolontariatu w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu

Gabriela Porębska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu

Nagroda Specjalna Starosty Nowosądeckiego

Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Nowym Sączu