VI Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych

Dnia 31 maja 2012 roku  w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyło się Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych. Spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich w ramach projektu Akademia Organizacji Pozarządowych.

Zaproszono przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń i fundacji. W spotkaniu wzięli udział: Józef Broński członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i radny Adam Mazur.

W trakcie spotkania przedstawiono założenia projektu Akademia Organizacji Pozarządowych. Jego głównym celem jest wsparcie szkoleniowo-doradcze organizacji pozarządowych z terenu powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza, a także osób, które taką organizację chcą założyć.

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego podpisała porozumienie z sądeckimi uczelniami: Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i Wyższą Szkołą Biznesu - National Louis University w sprawie odbywania praktyk studenckich przez studentów w organizacjach pozarządowych.

- Liczę, że to porozumienie będzie wstępem do zawiązania głębszej współpracy, której celem i wynikiem będzie transfer wiedzy, kompetencji i równocześnie realizacja wielu ważnych dla regionu celów jak ograniczanie bezrobocia - podkreślił dr Jerzy Choroszczak prorektor ds. studenckich WSB-NLU.

Ponadto uczestnicy spotkania uzyskali informację na temat najczęstszych błędów popełnianych przez NGO na etapie składania wniosków aplikacyjnych. Omówiono także obowiązki organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.