Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Raporty o stanie bezpieczeństwa w regionie

16 marca 2017 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął dziś udział w Posiedzeniu Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. W obradach brali też udział członkowie Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i Marian Ryba. Obecny był również radny powiatowy Ryszard Poradowski.

Podczas posiedzenia wysłuchano raportu o poziomie przestępczości w Nowym Sączu i Powiecie Nowosądeckim w 2016 r. oraz głównych zadaniach, które realizować będzie w bieżącym roku Komenda Miejska Policji. Zagadnienia te referował młodszy inspektor Jarosław Tokarczyk, komendant miejski policji w Nowym Sączu. Szczegółowej analizy dotyczącej działań straży pożarnej dokonał starszy brygadier Waldemar Kuźma, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu. Raporty z działalności i plany na rok 2017 omówili także komendanci straży miejskich i gminnych z Nowego Sącza, Krynicy-Zdroju i Chełmca, a także dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Stanisław Morawski.

- Zarząd Powiatu wysoko ocenia działania służb w minionym roku - zapewnił starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Życzę, by ten obecny był spokojny i nie przyniósł wielu powodów do interwencji.

Podczas posiedzenia starosta wręczył Dariuszowi Górskiemu, komendantowi Straży Miejskiej w Nowym Sączu akt powołania do Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Na spotkaniu w Starostwie Powiatowym miasto reprezentował m.in. Marek Nieć, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta. Obrady prowadził Ryszard Wąsowicz, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...