Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rodzina z Pagorzyny potrzebuje pomocy

17 maja 2017 r.

Tadeusz Knapik z Pagorzyny w gminie Lipinki od 10 lat opiekuje się nieuleczalnie chorą żoną i córką. Żyje w fatalnych warunkach, z powodu konieczności sprawowania nieustannej opieki nad swoimi bliskimi nie może podjąć pracy. Potrzebuje pomocy.

Żona i córka pana Tadeusza cierpią na nieuleczalną chorobę genetyczną, atakującą Centralny Układ Nerwowy. Prowadzi ona do upośledzenia i otępienia. Dotknięci nią ludzie nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Najmłodszy syn małżeństwa Knapików jest już w tak złym stanie, że umieszczono go w hospicjum dla dzieci w Rzeszowie.

- Utrzymuję się ze świadczeń opieki społecznej, ale to ledwo wystarcza na zakup leków, jedzenia, wyjazdy z chorą żoną i dzieckiem do kliniki w Krakowie i inne wydatki - wylicza Tadeusz Knapik.

Obecnie najważniejsze jest zapewnienie rodzinie lepszych warunków mieszkaniowych. Nie chodzi o luksusy, bowiem dom państwa Knapików pozbawiony jest podstawowych wygód. Nie ma w nim instalacji gazowej, łazienki i toalety, a także bieżącej wody. W tej sytuacji każda forma materialnego wsparcia tej dotkniętej przez los rodziny przyczyni się do lepszej opieki nad bliskimi pana Tadeusza Knapika.

(szel)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...