Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ruch wahadłowy w Siołkowej

9 maja 2017 r.

 

Ruszyły prace przy przebudowie 980-metrowego odcinka drogi powiatowej Grybów-Krużlowa Niżna w miejscowości Siołkowa. Z tego powodu wprowadzono tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Przebudowa drogi powiatowej Grybów-Krużlowa Niżna realizowana jest w ramach zadań, na które Powiat Nowosądecki uzyskał pomoc finansową z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20. Zgodnie z umową zawartą w październiku 2016 r. pomiędzy Samorządem Województwa Małopolskiego a Powiatem Nowosądeckim pomoc z PROW stanowi 63,6 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Wartość zadania wynosi 611,9 tys. zł brutto, zatem dofinansowanie z PROW przekracza nieznacznie 389 tys. zł. Termin zakończenia prac ustalono na 30 czerwca bieżącego roku.

Prace realizowane w Siołkowej obejmują przebudowę konstrukcji drogi i nawierzchni, polegającą na rozebraniu nawierzchni z mas mineralno-bitumicznych, warstwy ścieralnej i wiążącej, uzupełnieniu i wyrównaniu warstwy podbudowy oraz wykonaniu nowej nawierzchni. Uzupełnione zostaną również pobocza.

(szel)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...