Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sądeckie drogi wczoraj, dziś, jutro

21 lipca 2008 r.

W Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu odbyła się konferencja pod nazwą "Sądeckie drogi wczoraj, dziś, jutro", zorganizowana przez Fundację Sądecką Zygmunta Berdychowskiego i Powiat Nowosądecki...

W Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu odbyła się konferencja pod nazwą „Sądeckie drogi wczoraj, dziś, jutro", zorganizowana przez Fundację Sądecką Zygmunta Berdychowskiego i Powiat Nowosądecki. Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wicemarszałkowie województwa małopolskiego, radni Powiatowi, wójtowie, burmistrzowie.

Prelegentami konferencji byli: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak, dyrektor firmy transportowej „Litwiński", dyrektor GDDKiA Stanisław Pletnia, dyrektor Biura Poselskiego Andrzeja Czerwińskiego Bożena Borkowska, wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, starosta nowosądecki Jan Golonka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Czerwiński.

Zbigniew Rapciak przedstawił zamierzenia rządowe dotyczące projektu systemu autostrad i dróg ekspresowych. Padły konkretne liczby kilometrów i przybliżone lata realizacji. Stanisław Pletnia zaproponował plan modernizacji i rozbudowy dróg krajowych na Sądecczyźnie. Starosta nowosądecki wraz z wicemarszałkiem Leszkiem Zegzdą oraz wiceprezydentem Nowego Sącza Jerzym Gwiżdżem dyskutowali nad możliwością opracowania wspólnej „mapy drogowej" sądeckich inwestycji komunikacyjnych.

W trakcie przerwy można było usłyszeć komentarze skupiające uwagę głównie na braku możliwości opracowania wspólnego planu, który wiązałby poszczególne zadania drogowe w jedną całość.

Po części prelekcyjnej rozpoczęła się dyskusja na temat konkretnych rozwiązań komunikacyjnych między innymi w Piwnicznej, Muszynce, Chełmcu i Nowym Sączu.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...