Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Skrzydło szpitala w Krynicy na finiszu

22 września 2017 r.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, starosta Marek Pławiak zapoznał radnych z postępami prac na największych budowach prowadzonych przez powiat – rozbudowie szpitala w Krynicy-Zdroju i rozbudowie budynku na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie. Te wielomilionowe inwestycje są realizowane zgodnie z planem.

Starosta przypomniał, że nowe skrzydło szpitala musiało być wybudowane po tym, jak zmieniły się przepisy i należało dostosować placówki do wymogów NFZ. Środki na budowę pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – ok. 3 mln zł, budżetu szpitala – ok. 2 mln zł, budżetu Powiatu – ok. 15,5 mln zł. Koszt robót budowlanych to 13 649 847 zł, a koszt wyposażenia - ok. 7 mln  zł. Łączny koszt inwestycji: ok. 20 650 000 zł.

- W nowym skrzydle, które będzie miało prawie dwa i pół tysiąca metrów kwadratowych znajdzie się oddział pediatrii, intensywnej terapii, blok operacyjny i centralna sterylizatornia – mówił starosta Marek Pławiak. - Prace budowlane mają być zakończone w ostatnich dniach października 2017 r.

Na oddziale pediatrii są już wykonane elementy wentylacji i instalacji gazów medycznych. Gotowa jest przewiązka łącząca stary i nowy budynek. Zakończyły się prace przygotowujące pod montaż sal operacyjnych ze stali nierdzewnej. W szpitalu znajdą się trzy nowe sale operacyjne dla oddziału chirurgii ogólnej, oddziału chirurgii ortopedyczno-urazowej oraz oddziału ginekologii i położnictwa. Umożliwi to wykonywanie 10 – 13 zabiegów operacyjnych dziennie.

Starosta mówił też o drugiej inwestycji prowadzonej obecnie przez Powiat Nowosądecki. To przebudowa dawnego internatu w Grybowie na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego.

- Konieczność działań podyktowana była złym stanem technicznym dotychczasowej siedziby szkoły, niemożliwością dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz brakiem sali gimnastycznej – tłumaczył starosta. - Inwestycja obejmuje dwa elementy: część dydaktyczną oraz sportową.

Powierzchnia użytkowa nowego obiektu to 2732 m kw., w tym – parter 1430 m kw., I piętro - 834 m kw., II piętro - 466 m kw. Dotychczasowy budynek LO w grybowskim Rynku to 2220 metry kw. Umowny termin zakończenia robót, które nie obejmują wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz podstawowego wyposażenia budynku (meble, pomoce naukowe itp.) to marzec 2018 r. Koszt inwestycji: 9 081 405,36 zł, w tym część sportowa 3 034 116,99 zł.

- W obiekcie powstanie 10 nowoczesnych sal lekcyjnych, trzy pracownie językowe, pracownia matematyczna, dwa pokoje pracy indywidualnej nauczycieli, część administracyjna i sala gimnastyczna z pomieszczeniami towarzyszącymi – informuje wicestarosta Antoni Koszyk.

Na tym jednak nie koniec. W przyszłym roku władze Powiatu zamierzają zainwestować w Starym Sączu. Przy tamtejszym Liceum Ogólnokształcącym (jednostka powiatu) ma powstać  sala gimnastyczna. Inwestycja jest w fazie projektowania, a planowany czas przygotowania projektu to koniec 2017 r. Powierzchnia zabudowy ma wynosić 1232,2 m kw.; powierzchnia użytkowa – 1124,81 m kw.; kubatura – 12526,8 m sześć.; wymiary – 71 m (sala + łącznik) x 27,5 m x 13,88 m. Powstanie łącznik ze szkołą, szatnie, łazienki, sala gimnastyczna, magazyn sprzętu, gabinet nauczyciela i oczywiście trybuny na 165 miejsc. Szacowany wstępny koszt inwestycji ok. 3 mln zł.

Podczas sesji radni zapoznali się również m.in. z informacjami o realizacji remontów i inwestycji w placówkach pomocy społecznej, z przebiegu wykonania planu finansowego za I półrocze 2017 roku SPZOZ – Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju i SPZOZ – Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu oraz z informacją o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Nowosądeckiego za I półrocze 2017.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...