Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Słodkości i kremy do ciała na dniu otwartym szkoły

7 marca 2017 r.

 

 

Testowaniem własnoręcznie robionych kremów do ciała, pomiarami zawartości tłuszczu i tkanki mięśniowej w organizmie i doświadczeniami chemicznymi przyciągali uwagę gimnazjalistów nauczyciele i uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie. W ramach dnia otwartego zachęcali młodzież do nauki w tej placówce.

Gimnazjaliści mogli też sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas quizów z języka angielskiego i niemieckiego. Dowiedzieli się jak zespół szkolnych dziennikarzy redaguje gazetkę i stronę internetową. W sali matematycznej przekonali się jak wykorzystać tę "królową nauk" na przykład do żonglowania, układania kostki Rubika na czas, a nawet gry na gitarze i keybordzie.

Atrakcją przygotowaną specjalnie dla gimnazjalistów były zajęcia w klimacie lat 20. Uczniowie mogli też zobaczyć jak ich starsi koledzy rozwijają swoje pasje dzięki szkole. W ramach kółka fotograficznego działa tam atelier fotograficzne. Duże pole do popisu mieli też uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych. Dla gości przygotowali zdrowy, wegetariański poczęstunek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z carvingiem i pysznymi przekąskami. Każdy mógł spróbować swoich sił w dekorowaniu ciasteczek. Wytrawne babeczki znikały w mgnieniu oka, piękne desery zdobiły stoły, a czosnkowe grzanki kusiły nie tylko obezwładniającym zapachem.

Zachętą dla gimnazjalistów był też jedyny w swoim rodzaju, wyróżniający Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie spośród innych placówek, system przyznawania stypendiów. Tylko tutaj, oprócz typowych stypendiów, przyznawane są stypednia specjalne dla klas i wyróżniających się uczniów oraz absolwentów.

Dodajmy, że muszyńska placówka oferuje naukę w klasach ogólnych (przedmioty rozszerzone – języka angielski, matematyka, fizyka), sportowych (biologiczno-chemiczna-język angielski-piłka siatkowa/nożna) oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych.

(szel)

Fot. Archiwum szkoły

 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...