Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Strzelali do tarczy i rzutków

26 września 2017 r.

 

Na Strzelnicy Myśliwskiej "U Leśników" w Tyliczu odbyły się dziś II Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Strzelectwie Myśliwskim i Sportowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie, reprezentujący osiem powiatowych placówek, strzelali do tarczy z karabinków i pistoletów. Trafiali też do rzutków. Najlepszym strzelcom nagrody wręczył członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

Pomysłodawcami zawodów byli powiatowi radni Tadeusz Zaremba i Stanisław Sułkowski - przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego. W realizacji tego przedsięwzięcia pomogli im członkowie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego i Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju - główni sponsorzy turnieju. Na zawodach obecni byli dr Tadeusz Kubacki - przewodniczący Rady Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu, łowczy okręgowy Bogusław Rataj oraz dyrektor krynickiego LZD Józef Bogacz i jego zastępca Aleksander Kuszenin.

- To świetna inicjatywa - podkreśla dr Tadeusz Kubacki. - Zamiast siedzieć przed komputerem młodzież spędza aktywnie czas na świeżym powietrzu. Wielu z tych młodych ludzi trzymało w ręku broń po raz pierwszy w życiu, a osiągnęło znakomite wyniki. Uczniowie przekonali się, że mają naprawdę celne oko. Odkryli w sobie talent, o którym nie mieli pojęcia.

Z przebiegu turnieju zadowolony był radny Stanisław Sułkowski.

- Już pierwsza edycja była udana, więc nie miałem wątpliwości, że zawody trzeba kontynuować - mówi Stanisław Sułkowski. - Młodzież wykazała się sportowym zachowaniem i wspaniale z sobą rywalizowała.

Wśród dziewcząt najcelniejszym okiem wykazała się Rafaela Leśniak (Zespół Szkół w Marcinkowicach). Dwa kolejne miejsca wywalczyły Dominika Święs (ZSZ w Grybowie) i Gabriela Kościółek (ZS w Marcinkowicach). W kategorii chłopców pierwszą nagrodę wywalczył Benjamin Liszka (LO w Grybowie). Dwie kolejne powędrowały do Michała Hadały (Technikum Leśne w Starym Sączu) oraz Leszka Pyrdoła (ZS w Łącku).

Drużynowo najwięcej punktów zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. Trzecie przypadło w udziale młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie.

Powiatowe władze reprezentowali w Tyliczu członek Zarządu Powiatu Marian Ryba oraz radni Andrzej Gancarz, Marek Kwiatkowski, Stanisław Sułkowski, Maria Szarota i Tadeusz Zaremba.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...