Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Szkoła w Nawojowej wśród najlepszych w Polsce!

12 stycznia 2018 r.

Drugie miejsce w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim, piąte w Małopolsce i 27 w Polsce – taki wynik w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy 2018" uzyskał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.Witosa w Nawojowej.

Ranking stworzono w oparciu o wyniki matur, egzaminów zawodowych (w przypadku techników) oraz osiągnięć uczniów startujących w olimpiadach. Konkurencja była ogromna, gdyż analizie poddano dane z 2186 liceów i 1743 techników w kraju.

- To dla nas ogromne wyróżenie i dowód na wysoki poziom kształcenia - mówi Michał Bulzak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej. - Nasi uczniowie osiągają szczególnie znaczące sukcesy w dziedzinie gastronomii oraz architektury krajobrazu. Startują w olimpiadach i osiągają wysokie wyniki.

W nawojowskiej placówce wprowadzane są zmiany, które mają zachęcić młodzież do kształcenia się właśnie tam. Podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy w grudniu 2017 r. zdecydowano o wprowadzeniu nowych kierunków kształcenia w ZSP. Oferta edukacyjna technikum poszerzona będzie o technika informatyka, technika weterynarii i technika hotelarstwa. Utworzona też tam zostanie Branżowa Szkoła I Stopnia z klasą wielozadaniową.

- Staramy się, aby uczniowie mieli bogatą ofertę kształcenia - mówił podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy starosta Marek Pławiak. - Zapewniamy im świetne warunki nauki, umożliwiamy robienie bezpłatnych kursów zawodowych, za które poza szkołą musieliby zapłacić po kilka tysięcy złotych. Wprowadzamy też nowe kierunki kształcenia, które najpierw omawiamy z potencjalnymi pracodawcami. Jest coraz większe zapotrzebowanie na fachowców w różnych zawodach i wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.

(szel)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...