Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Twoje konto bezpieczne przez całą dobę

27 listopada 2017 r.

Związek Banków Polskich przypomina o konieczności szybkiej reakcji na zgubienie lub kradzież kart płatniczych lub dokumentów. Tylko w drugim kwartale 2017 r. na podstawie pozyskanych w ten sposób dokumentów odnotowano w Polsce 1631 prób wyłudzenia kredytów na kwotę ponad 114 milionów złotych.

ZBP realizuje kampanię informacyjną pn. "Dokumenty zastrzeżone". Włączone są do niego wszystkie gminy w Polsce. Celem projektu jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. Jeśli doszło do takiej sytuacji należy niezwłocznie poinformować o tym bank, przyjmujący zastrzeżenia od wszystkich (lista dostępna na stronie www.DokumentyZastrzezone.pl). Wtedy dane automatycznie zostaną przekazane do Centralnej Bazy Danych, a następnie rozesłane do wszystkich banków, operatorów telefonii komórkowych oraz tysięcy innych firm i instytucji korzystających z Systemu DZ. Co istotne, dokumenty można zastrzegać nie tylko osobiście. Większość banków przyjmuje zgłoszenia telefonicznie (od swoich klientów), a część wprowadziła taką funkcję również w bankowości elektronicznej.

Dodajmy, że od 1 stycznia 2014 r. funkcjonuje System Zastrzegania Kart. Wystarczy zadzwonić na numer (+48) 828 828 828, by zastrzec kartę. Można to zrobić z każdego miejsca na świecie, o każdej porze zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Szczegóły na stronie www.Zastrzegam.pl.

(szel)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...