Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Uczennice z Grybowa najlepsze w Małopolsce!

16 marca 2017 r.

Już po raz trzeci ekonomiści z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie okazali się najlepsi w Małopolsce w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Po laury sięgnęły: Izabela Grzesiak, Julita Forczek i Paulina Migacz - uczennice w zawodzie technik ekonomista.

- Gratuluję tak dużej wiedzy – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Jestem dumny z uczniów naszej szkoły, którzy regularnie podnoszą swoje umiejętności i pogłębiają wiedzę. Dziękuję także Justynie Serafin, nauczycielce, która od wielu lat przygotowuje olimpijczyków i uczestników konkursów.

Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie bierze udział w projekcie edukacyjnym dla szkół ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS”. Celem programu jest kształtowanie świadomości młodzieży o ubezpieczeniach społecznych. Młodzi uczą się też zasad solidaryzmu społecznego i praktycznej wiedzy niezbędnej przyszłym przedsiębiorcom.

- Zwieńczeniem udziału w „Lekcjach z ZUS” w poprzednich latach było uczestnictwo w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, a w tym roku uczestnictwo w olimpiadzie pod tym samym tytułem – mówi wicestarosta Antoni Koszyk. - Przez trzy kolejne lata szkoła zajmowała pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu i olimpiady, co jest równoznaczne z reprezentowaniem województwa małopolskiego na etapie centralnym w Warszawie.

W pierwszej edycji konkursu (2015 r.), uczniowie zajęli III miejsce w kraju, w roku 2016 zostali laureatami.

- Przed nami kolejny finał, który odbędzie się 26 kwietnia 2017 roku w Centrali ZUS w Warszawie – mówi dyrektor ZSZ w Grybowie Lesław Tarasek. - Małopolskę będą reprezentowały: Izabela Grzesiak, Julita Forczek i Paulina Migacz - uczennice w zawodzie technik ekonomista.

W etapie wojewódzkim rywalizowało ze sobą 19 najlepszych placówek wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczestnicy odpowiadali na 25 pytań wielokrotnego wyboru z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych. W tym roku o rozstrzygnięciu II etapu, przy równej ilości zdobytych punktów przez trzy pierwsze zespoły, zadecydował czas rozwiązywania testu.

- Ten kolejny sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania opiekuna przygotowującego uczniów do olimpiady, którym jest Justyna Serafin - nauczycielka przedmiotów ekonomicznych – mówi dyrektor Lesław Tarasek. – Wysoka lokata świadczy o tym, że ekonomiści z Grybowa mogą z powodzeniem konkurować ze swymi rówieśnikami z województwa pokonując kolejny raz renomowane szkoły krakowskie i nowosądeckie.

Potwierdzeniem tego jest zdobycie przez uczniów I i III miejsca w Konkursie Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych, który odbył się w Stowarzyszeniu Księgowych w Krakowie. Również do tego konkursu od lat uczniów przygotowuje Justyna Serafin.

(olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...