Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

„Wiesz, jak to jest w NGOsie…“ Nowa animacja TuDu

9 marca 2017 r. oficjalnie została rozpoczęta kampania promująca platformę tudu.org.pl wśród organizacji pozarządowych w Polsce:

TuDU. E-wolontariat w praktyce.

Jej osią jest animacja, która wyjaśnia, co to jest TuDu i pokazuje korzyści, jakie daje ono organizacjom. Ale przede wszystkim – odwołuje się do codziennego doświadczenia (prawie) każdej osoby pracującej w NGO. Czy i Ty też czasami czujesz się wprost zasypana/y codziennymi zadaniami? Jeśli tak – obejrzyj poniższy film:

animacja: https: //youtu.be/JRcqGP-Ic9U

TuDu to pierwsza w Polsce platforma do e-wolontariatu, czyli wolontariatu wykonywanego za pośrednictwem Internetu. Istnieje od półtora roku, jednak nadal wiele NGOsów nie wie, że może z niej skorzystać – za darmo.

Oto najważniejsze korzyści TuDu:
- 800 (i co dzień więcej) zarejestrowanych e-wolontariuszek i e-wolontariuszy
o różnych umiejętnościach!
- łatwy i szybki proces wprowadzania projektu i zadania dla e-wolontariuszy
- możliwość koordynowania zadania na platformie – wszystko w jednym miejscu
- współpraca przez Internet, bez barier czasu i miejsca
- system rekomendacji i ocen, wpływający na lepszą jakość współpracy
- baza wiedzy i inspiracji: jak współpracować z e-wolontariuszami, jakie ciekawe
- projekty e-wolontariackie dzieją się w Polsce i na świecie


Poza animacją, w okresie do końca maja 2017, będziemy także proponować organizacjom: szkolenia (w kilku miastach Polski i online) ze współpracy
z e-wolontariuszami i prowadzenia projektów w Internecie , webinaria, artykuły
o e-wolontariacie, broszury informacyjne, ulotki i plakaty promujące TuDu i ideę wolontariatu przez Internet. Aktualne informacje zawsze znajdują się na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/ewolontariat/


Zachęcamy do dzielenia się animacją – niech NGOsy zobaczą, że mogą się zwróci

o pomoc do e-wolontariuszy na tudu.org.pl. One i oni tam już są i czekają na zlecenia!

Więcej na: tudu.org.pl/page/dla_prasy
Kontakt: Marzena Kacprowicz, m.kacprowicz@tudu.org.pl, tel. (22) 825 70 22


Dodatkowe materiały:
Wypowiedzi organizacji, które już działają na TuDu


Nasza Fundacja korzysta z tudu.org.pl od grudnia 2015 r. przy okazji projektu „Mam to w BIPie”, który zwraca uwagę na problem zamieszczania w biuletynach informacji publicznej dokumentów niekopiowalnych, co uniemożliwia dostęp osobom niewidomym oraz utrudnia kontrolę społeczną. Projekt ten prowadzony jest innowacyjną metodą crowdsourcingu.

Przestrzeń TuDu stała się idealną dla naszych działań. Tu pozyskaliśmy wiernych wolontariuszy zainteresowanych strażnictwem obywatelskim (na chwilę obecną mamy ich około 30).

Na TuDu wolontariusze ze sobą i my z nimi możemy wymieniać się spostrzeżeniami. TuDu to: przyjazny interfejs; łatwa, szybka obsługa; możliwość zaczerpnięcia inspiracji (poza nami swoje zadania zgłaszają też inni i możemy się w ten sposób sugerowa
); zespół otwarty na sugestie użytkowników; co najważniejsze – stale powiększająca się baza wolontariuszy, którzy mogą stać się naszymi wykonawcami zadań!

Moja rada dla innych organizacji – spróbujcie, bo naprawdę warto :)


Izabela Manuszewska, Fundacja Court Watch Polska

Nasze Stowarzyszenie swoje pierwsze kroki na TuDu postawiło w marcu 2016 r. Stwierdziliśmy, że to świetna opcja do działań z osobami, które tworzą grafiki, redagują teksty, tłumaczą, lubią godzinami siedzieć z laptopem na kolanach i w ten sposób pomaga
. Czasem są to osoby z drugiego końca Polski i w tym też jest urok – możemy poznać wspaniałych ludzi, którzy coś z nami robią pomimo dzielących nas setek kilometrów!

Świetnym przykładem wykorzystania TUDU jest nasz nowy program „Przyszywana Babcia
Przyszywany Dziadek”. Brakowało nam pieniędzy na oprawę graficzną. Pomógł nam
e- wolontariusz – nie znaliśmy się, a zrobił dla nas logo o jakim w ogóle nie marzyliśmy. Jest piękne, korzystamy z niego, a sam projekt powoli się rozkręca. W ciągu następnych miesięcy opublikowaliśmy kolejne zadania, z mniejszym lub większym rezultatem. Zwykle przynajmniej jedna osoba nam odpowiada na zadanie i dzieli się swoim czasem, wiedzą i pomysłami.

Najważniejsza rada: nie bójcie się korzystania z TuDu! Tysiące ludzi spędza swój (wolny
i zawodowy) czas przed komputerem. Możemy wyciągnąć do nich rękę i razem coś zrobi
. Do dzieła!


Ewelina Sobecka, Stowarzyszenie POLITES

Korzystamy z TuDu niemal od początku jego istnienia i jesteśmy bardzo zadowoleni. TuDu
skraca dystans między nami a e-wolontariuszami. Do tej pory musieliśmy szukać się z nimi
po całym Internecie, a teraz po prostu spotykamy się na TuDu.

E-wolontariusze pomagają nam tłumacząc oferty stypendiów z angielskiego na polski, a my je potem publikujemy na naszym portalu MojeStypendium.pl. E-wolontariusze wspierają nas też
w burzach mózgów dotyczących kampanii promocyjnych i odpowiedzi na pytanie, jak dotrze
do osób im podobnych. Pomagają nam w wyszukiwaniu zagranicznych ofert stypendiów.

Do mocnych stron TuDu należy bezpłatność, funkcjonalność, przejrzystość i łatwość użytkowania. Dla wolontariuszy korzystanie z TuDu to możliwość dzielenia się kompetencjami, niesienia pomocy w dowolnym czasie i miejscu, a także szansa na nabywanie doświadczenia i uzyskanie rekomendacji.

Wszystkim polecam jedno: rejestrację na tudu.org.pl. Założenie konta jest szybkie, a korzyści nieporównywalnie większe niż wysiłek włożony w rejestrację. I jeszcze jedno – nie zapominajcie podziękować e-wolontariuszom, którzy poświęcają czas, by wesprzeć wasze działania!


Małgorzata Stradomska-Kalinka, serwis MojeStypendium.pl, Fundacja Dobra Sieć.