Odbyły się eliminacje do XV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów. Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem..
Odbyły się eliminacje do XV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów. Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
- Mamy niezwykle uzdolnioną młodzież, konkurs jest możliwością szerszego zaprezentowania wielu doskonałych wykonawców. Muszę przyznać, że przez piętnaście edycji imprezy odkryliśmy kilka prawdziwych perełek wokalnych - mówi Józef Puścizna, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, będącego głównym organizatorem konkursu.
Jury w składzie Marta Leśniak, Zbigniew Kogut, Jarosław Kuśnierz, Jakub Ferenc i Renata Gierczyk po przesłuchaniu 88.uczestników w kategorii od 10.lat do ukończenia szkoły podstawowej oraz 72.uczestników w kategorii Gimnazjum postanowiło, zakwalifikować do Finału XV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów 51. młodych wykonawców.
W kategorii od 10. lat do ukończenia Szkoły Podstawowej
Patrycja Barwińska Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu
Gabriela Baziak Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zagorzynie
Patrycja Bielak Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem
Paweł Bryniak Zespół Szkół Podstawowo-Gimnaz. w Łososinie Dolnej
Aneta Cygan Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krynicy Zdroju
Katarzyna Czup Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
Karolina Duran Zespół Szkół w Korzennej
Aleksandra Frączek Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siołkowej
Iwona Gałysa Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
Liliana Janowska Szkoła Podstawowa Nr 4 w Gorlicach
Anna Kożuch Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nowym Sączu
Krystian Dora Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Karolina Kruczek Szkoła Podstawowa w Cieniawie
Klaudia Kunz Szkoła Podstawowa Nr 18 w Nowym Sączu
Dominika Majerska Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Jazowsku
Albina Mężyk Szkoła Podstawowa w Cieniawie
Sabina Owsianka Szkoła Podstawowa Nr 2 w Muszynie
Marta Pierzchała Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Wiktoria Próchnicka Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem
Justyna Rams Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
Martyna Szost Szkoła Podstawowa Nr 2 w Muszynie
Justyna Świerad Dom Kultury w Wojnarowej
Kinga Tokarczyk Szkoła Podstawowa w Głębokiem
Patrycja Wiatr Szkoła Podstawowa Nr 2 w Muszynie
Paulina Widlak Dom Kultury w Wojnarowej
Katarzyna Wilczek Szkoła Podstawowa Nr 7 w Nowym Sączu
W kategorii Gimnazjum:
Barbara Adamczyk Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
Barbara Binek Gimnazjum Nr 9 w Nowym Sączu
Katarzyna Brożek Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej
Alicja Bugańska Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Jazowsku
Patrycja Choma Gimnazjum w Tęgoborzy
Emilia Dubiel Gimnazjum w Ptaszkowej
Karolina Gwóźdź Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
Edyta Klimek Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Jazowsku
Katarzyna Kowalczyk Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Klaudia Krajewska Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zagorzynie
Kamila Łasak Zespół Szkół w Ropicy Polskiej
Maria Mamiak Gimnazjum Publiczne w Łomnicy Zdroju
Maria Nieć Gimnazjum Nr 6 w Nowym Sączu
Patrycja Olszak Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Podegrodziu
Natalia Olszowska Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Agnieszka Plata Gimnazjum w Brzeznej
Małgorzata Sarata Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej
Klaudia Serafin Gimnazjum w Nawojowej
Karolina Skwira Zespół Szkół w Klęczanach
Monika Słaby Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
Kamila Sowa Gimnazjum Nr 1 w Nowym Sączu
Katarzyna Szczepaniak Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zagorzynie
Rafał Talarczyk Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Jazowsku
Justyna Uszko Gimnazjum Nr 5 w Nowym Sączu
Zofia Ziemba Zespół Szkół w Kobylance
Finał konkursu odbędzie się w czwartek 15 kwietnia 2010 roku o godz.10.00 w Wiejskim Domu Kultury w Barcicach.
Opracowanie: BS