XXVII Zwyczajna Sesja Rady Powiatu Nowosadeckiego

30.10.2017 r.

W poniedziałek 30 października 2017 roku o godz. 13:00  w Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu odbędzie się XXVII Zwyczajna Sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego V Kadencji.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XXVI Sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.
4. Interpelacje radnych.
5. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.
6. Informacja o gospodarowaniu nieruchomościami stanowiącymi własność Powiatu Nowosądeckiego.
7. Informacja na temat złożonych oświadczeń majątkowych.
8. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2016/2017.
9. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Krynicy – Zdroju w trzyletnią Szkołę Branżową I Stopnia w Krynicy – Zdroju.
10. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Grybowie w trzyletnią Szkołę Branżową I Stopnia w Grybowie.
11. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Tęgoborzy w trzyletnią Szkołę Branżową I Stopnia w Tęgoborzy.
12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Starym Sączu w trzyletnią Szkołę Branżową I Stopnia w Starym Sączu.
13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Łącku w trzyletnią Szkołę Branżową I Stopnia w Łącku.
14. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Nawojowej w trzyletnią Szkołę Branżową I Stopnia w Nawojowej.
15. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Szkoły Policealnej w Nawojowej w Szkołę Policealną w Nawojowej.
16. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie zatwierdzenia oraz przystąpienia do realizacji przez Powiat Nowosądecki projektu pod nazwą „More cultures – one European identity” („Wiele kultur – jedna europejska  tożsamość”) w ramach programu ERASMUS+.
17. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie ustalenia wysokości opłat na rok 2018 za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na obszarach wodnych Powiatu Nowosądeckiego.
18. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie  ustalenia opłat za usuwanie pojazdów z dróg na terenie Powiatu Nowosądeckiego na koszt właściciela i przechowywania tych pojazdów na wyznaczonych parkingach strzeżonych na 2018 rok.
19. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie „Programu ochrony środowiska dla Powiatu Nowosądeckiego na lata 2017-2020 z perspektywą do 2024 r.”.
20. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie zmian w budżecie Powiatu Nowosądeckiego na 2017 rok.
21. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Nowosądeckiego
22. Oświadczenia, wolne wnioski.
23. Zamknięcie sesji.