Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

„Zasłużeni dla Ziemi Sądeckiej"

30 czerwca 2009 r.

Wybitni przedstawiciele Sądecczyzny zostali uhonorowani najwyższym odznaczeniem nadawanym przez Radę Powiatu Nowosądeckiego „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej"...

Prof.dr hab.Tadeusz Aleksander, ksiądz Józef Babicz, brygadier Janusz Basiaga, Wiesława Borczyk, Stanisław Dąbrowski, dr hab. Med. Dariusz Dudek, prof.dr hab. Julian Dybiec, prof.dr hab. Bolesław Faron, Aleksander Giertler, Józef Jarzębak, Stanisław Kiełbasa, ksiądz Andrzej Klimek, Antoni Leśniak, Elżbieta Łomnicka, Grażyna Petryszak, ksiądz Tadeusz Sajdak, ksiądz biskup Wiktor Skworc, ksiądz Kazimierz Starzec, Józef Wojnarowski oraz Maria Źrołkato wybitni przedstawiciele Sądecczyzny uhonorowani najwyższym odznaczeniem nadawanym przez Radę Powiatu Nowosądeckiego „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej". W piątek przybyłym na uroczystą sesję odznaczenie wręczyli przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Stanisław Wanatowicz oraz starosta nowosądecki Jan Golonka. Odznaczenie odebrał również Krzysztof Brzeski, uhonorowany w 2008 roku, lecz nieobecny podczas ubiegłorocznej, uroczystej sesji Rady Powiatu.

Medal nadawany jest osobom oraz instytucjom, które całokształtem swej działalności zawodowej lub społecznej, realizując swoje zadania, przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju oraz promocji Powiatu Nowosądeckiego, albo poprzez swoje osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie.

W tym roku wyróżniono dwadzieścia osób. Wśród nich znaleźli się ludzie posiadający różne rodowody, uprawiający bardzo różne zawody i pasje. Ich cechą wspólną są nieustające związki z Sądecczyzną. To niestrudzeni społecznicy, ludzie kultury, nauki, sztuki, artyści, sportowcy, a także duchowni, którzy poprzez swoją postawę i działalność odbili trwały ślad, stając się autorytetami dla lokalnych społecznościach.

Odznakę nadaje Rada Powiatu Nowosądeckiego w formie uchwały. Z wnioskiem o nadanie odznaczenia może wystąpić: Zarząd Powiatu Nowosądeckiego, kapituła odznaki, komisje Rady Powiatu Nowosądeckiego, fundacje i stowarzyszenia kulturalne, gospodarcze i społeczne działające na terenie Powiatu Nowosądeckiego. W uzasadnionych przypadkach odznaka może być nadana również jako wyróżnienie pośmiertne. Stanowi okrągły medal z żółtego metalu o średnicy 90 mm zwieszony na szarfie w pasy w kolorach złotym i czerwonym. Awers zawiera wizerunek herbu Powiatu Nowosądeckiego oraz napis: „Rada Powiatu Nowosądeckiego" - „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej". Rewes stanowi wizerunek św. Kingi oraz napis - „Patronka Ziemi Sądeckiej". Odznakę nosi się na szyi lub w formie miniatury awersu.

Sylwetki odznaczonych:

Prof. dr hab. Tadeusz Aleksander

publicysta i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ceniony przez społeczność sądecką za rzetelność, profesjonalizm i oddanie działalności naukowej, a jego działania mają charakter ponadlokalny. Pełni funkcję Kierownika Zakładu Pedagogiki Społecznej i Andragogiki UJ. Prof. dr hab. Tadeusz Aleksander bierze czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym Sądecczyzny. Autor i współautor ponad 150 publikacji naukowych oraz podręczników z zakresu pedagogiki dorosłych, pedagogiki społecznej i podstaw edukacji. W swoim dziele „Życie społeczne i przemiany kulturalne Nowego Sącza w latach 1870-1990" propaguje historię, kulturę Ziemi Sądeckiej i dorobek jej mieszkańców. Jest członkiem Zespołu Redakcyjnego „Rocznik Sądecki".

Ksiądz prałat Józef Babicz

jest osobą znaną i cenioną przez różne środowiska Sądecczyzny, działania księdza Józefa mają charakter ponadlokalny. Proboszcz Parafii p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach. Poza zasługami kapłańskimi i duszpasterskimi, ma ogromny wkład w pogłębianie aktywności społecznej, patriotycznej i narodowej mieszkańców Marcinkowic i okolic. Jego homilie zawsze wzbudzają ducha narodowego, wzywają do patriotyzmu, jedności i solidarności ludzkiej. Jest aktywnym inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych i społecznych, animatorem życia gospodarczego i sportowego lokalnej społeczności. Dzięki staraniom proboszcza w Marcinkowicach powstał Dom Parafialny im. Księdza Jerzego Popiełuszki. Działalność księdza Józefa Babicza niewątpliwie potwierdza, iż jest to człowiek szczególnie zasłużony dla Sądecczyzny, jako mieszkaniec i kapłan.

Brygadier mgr inż. Janusz Basiaga

człowiek niezwykle zaangażowany w działania na rzecz mieszkańców Sądecczyzny. Od 1999 roku jest Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W znacznej mierze przyczynił się do poprawy bazy lokalowej Sądeckich Strażaków. W ostatnim dziesięcioleciu dzięki aktywności brygadiera Janusza Basiagi udało się znacznie poprawić jakość sprzętu ratowniczego sądeckich straży, pozwalającego na prowadzenie wszechstronnych działań ratowniczych. Komenda pod jego kierownictwem aktywnie wspiera jednostki OSP na Sądecczyźnie. (odznaczenie zostało wręczone w innym terminie)

Wiesława Borczyk

radca prawny, działaczka społeczna, pomysłodawczyni i Prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizator i pomysłodawca wielu programów edukacyjnych dla osób z pokolenia 50+. Dzięki niej Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku stał się nowoczesną społeczną uczelnią Sądeczan oraz rozpoznawalną marką w skali kraju. W ramach Sądeckiego UTW prowadzone jest Powiatowe Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz Sądecki Ośrodek Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego. Uniwersytet zdobył wiele nagród i wyróżnień, wśród nich jest m.in. Sportowy Oskar w kategorii Turystyka i rekreacja osób starszych w ogólnopolskim konkursie po patronatem Senatu RP. Za jego utworzenie Powiat Nowosądecki został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Liga Inicjatyw Powiatowych, a za działalność na rzecz organizacji pozarządowych został nagrodzony w konkursie Małopolskie Wektory Współpracy. Wiesława Borczyk została wyróżniona Nagrodą Samorządu Województwa Małopolskiego dla osób działających na rzecz dobra innych „Amicus Hominum". Jest również założycielką i Prezesem Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Chce poprzez Federację reprezentować interesy UTW na forum krajowym i międzynarodowym. W swej działalności znacznie przyczyniła się do kształtowania pozytywnego wizerunku Sądecczyzny w Polsce.

Stanisław Dąbrowski

absolwent Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Śląskiego od przeszło 30 lat związany jest ze Starosądecką Młodzieżową Orkiestrą Dętą, wywodzącą się z orkiestry kolejowej utworzonej w 1919 roku. Orkiestra koncertowała podczas ważniejszych świąt i imprez artystycznych w Starym Sączu. Muzycy występowali również poza granicami kraju (Słowacja, Węgry, Ukraina, Włochy). Od kilku lat biorą udział w licznych konkursach i przeglądach odnosząc liczne sukcesy. Na uznanie zasługuje również fakt, iż znaczną część repertuaru orkiestry oraz Parafialnego Chóru stanowią utwory autorstwa Stanisława Dąbrowskiego. Obecnie pracuje jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Gra wraz z dziecięcym zespołem regionalnym oraz jest dyrygentem Chóru Parafialnego przy Parafii Św. Elżbiety w Starym Sączu. Przez swą postawę i pracę Stanisław Dąbrowski stał się wzorem do naśladowania dla licznej rzeszy młodych mieszkańców Sądecczyzny.

Dr hab. med. Dariusz Dudek

kierując kadrą wspaniałych specjalistów znacznie przyczynił się do poprawy systemu bezpieczeństwa zdrowotnego Sądecczyzny. Dzięki utworzonemu przez jego zespół oddziałowi Kardiologii Inwazyjnej w nowosądeckim szpitalu, udało się uratować życie setkom Sądeczan. Fachowa i troskliwa pomoc, jaką otaczani są pacjenci tej placówki, jest odbiciem rzetelnego podejścia zespołu medycznego do trudnej i odpowiedzialnej pracy. Oddział Kardiologii Inwazyjnej utworzony przez zespół dr. hab. med. Dariusza Dudka jest dopełnieniem systemu ratownictwa w zakresie chorób wieńcowych w Małopolsce. Wykonywane są tu niejednokrotnie skomplikowane zabiegi ratujące życie mieszkańcom Sądecczyzny i przebywającym tu turystom.

Prof. dr hab. Julian Dybiec

jest ceniony przez społeczność lokalną za rzetelność, profesjonalizm i oddanie działalności naukowej. Ukończył studia w Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obecnie wykłada nauki historyczne. Podczas długiej i bogatej kariery naukowej pełnił wiele zaszczytnych funkcji. Został członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, Stowarzyszenia Klubu Przyjaciół Ziemi Sądeckiej oraz Rady Programowo-Naukowej Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także Zespołu Redakcyjnego „Rocznika Sądeckiego". Profesor Dybiec jest człowiekiem szczególnie zaangażowanym w działalność kulturalno - naukową. Jego działania mają charakter ponadlokalny, jest osobą znaną i cenioną przez różne środowiska Sądecczyzny. Poprzez liczne prace naukowe propaguje historię i kulturę Ziemi Sądeckiej oraz dorobek jej mieszkańców.

Prof. dr hab. Bolesław Faron

jest szanowanym profesorem, publicystą, historykiem literatury polskiej, politykiem. Ukończył filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Jest współpracownikiem i członkiem komitetu redakcyjnego „Rocznika Sądeckiego", członkiem Klubu Przyjaciół Ziemi Sądeckiej. W książkach i opracowaniach popularyzuje wiedzę o literaturze polskiej, a także miłość do Nowego Sącza i Sądecczyzny. W książce biograficznej pt. „Korzenie" uczy przywiązania do „małej ojczyzny", która jest dla niego najbardziej konkretną i naturalną wartością. Wskazuje, że patriotyzm w skali makro należy budować w oparciu o patriotyzm w skali mikro. Szeroka działalność profesora Farona świadczy o jego głębokim przywiązaniu do rodzinnej Ziemi Sądeckiej, jej ukochaniu oraz miłości do dziedzictwa i tradycji.

Aleksander Giertler

niestrudzony społecznik, zaangażowany w rozwój branży turystycznej Sądecczyzny. Od ćwierć wieku zajmuje się propagowaniem walorów i zasobów turystycznych Ziemi Sądeckiej. Prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej oraz Prezes Zarządu Izby Turystyki Rzeczpospolitej. Inicjator przedsięwzięć o charakterze ponadlokalnym promujących Ziemię Sądecką w Polsce i poza jej granicami. Od 40 lat aktywnie działa na rzecz upowszechniania sportu wśród ludzi młodych. Jako Wiceprezes Małopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Za bezinteresowną działalność na rzecz rozwoju turystyki i sportu był wielokrotnie odznaczony.

Józef Jarzębak

w 1962 roku wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy Zdroju. Z biegiem czasu objął funkcję prezesa jednostki. W okresie ponad 45-letniej służby wielokrotnie brał udział w akcjach ratowniczych. Bezinteresownie prowadził szkolenia młodzieży w zakresie ratownictwa przeciwpożarowego. Józef Jarzębak jest współtwórcą wielu inicjatyw w zakresie rozwoju infrastruktury komunalnej, agroturystyki, kultury i promocji Sądecczyzny. Jego nieustanna aktywność społeczna jest źródłem olbrzymiego autorytetu i zaufania społecznego, jakim obdarza go społeczność lokalna. Docenili to mieszkańcy wsi Łomnica Zdrój powierzając mu mandat radnego: Gromadzkiej Rady Narodowej, radnego Gminy Piwniczna oraz radnego Wojewódzkiej Rady Narodowej.

Stanisław Kiełbasa

od początku lat 60 jest sołtysem wsi Mszalnica. Dla Gminy Kamionka Wielka jest postacią niezwykle ważną i zasłużoną. Od ponad pół wieku niezłomnie włącza się w działania społeczne na rzecz rozwoju mikroregionu, w którym mieszka. Ma duży wkład w prace związane z poprawą infrastruktury na terenie gminy w związku z prowadzoną gazyfikacją i telefonizacją. Był również inicjatorem budowy wodociągu i wielu odcinków dróg. Przyczynił się w ten sposób do gospodarczego rozwoju gminy i jej okolic. W swoich działaniach jest zawsze bardzo skuteczny. Aktywnie działa także w Zespole Regionalnym Mszalniczanie, który występuje w konkursach i festiwalach krajowych i międzynarodowych. Swoje umiłowanie do regionu i kultury ludowej chętnie przekazuje młodym pokoleniom, przez co w sposób szczególny przyczynia się do podtrzymania i rozwoju tradycji ludowej.

Odznaczenie odebrał syn Andrzej

Antoni Leśniakwszechstronnie uzdolniony muzyk grający na instrumentach dętych, szarpanych i klawiszowych. Swoje umiejętności doskonalił w Filharmonii Poznańskiej. Jest długoletnim wychowawcą i nauczycielem uzdolnionej muzycznie młodzieży z okolic Piwnicznej Zdroju. Przez 35 lat był kapelmistrzem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Piwnicznej Zdroju. Zaangażowanie i praca Antoniego Leśniaka na rzecz rozwoju kultury Sądecczyzny przyczynia się do szerokiej popularyzacji regionu. W roku 1994 założył zespół mandolinowy kontynuujący tradycje znanej Orkiestry Mandolinowej „Echo". Cennym osiągnięciem Antoniego Leśniaka jest budzenie zamiłowania do muzykowania wśród licznej grupy młodzieży i dzieci.

Elżbieta Łomnicka

ambasadorka kultury ludowej na Sądecczyźnie. Osoba skromna i cierpliwa, o wielkiej kulturze osobistej. Potrafi zaszczepić w młodych ludziach miłość do tradycji i historii regionu. Prowadzi świetlicę dla dzieci i młodzieży w Łomnicy Zdroju, gdzie w ramach zajęć organizuje programy artystyczne, uczy rękodzieła ludowego oraz innych zajęć pracy manualnej. Swoją postawą kształtuje w młodym pokoleniu szacunek dla kultury i tradycji Sądecczyzny. Jest całym sercem zaangażowana w pracę społeczną na rzecz zachowania tożsamości Małej Ojczyzny - Łomnicy Zdroju, stanowiącej integralną część dziedzictwa kulturowego Ziemi Sądeckiej. Założycielka i dyrektor Amatorskiego Zespołu Teatralnego, z którym zdobyła wiele nagród na przeglądach i festiwalach rangi ogólnopolskiej.

Grażyna Petryszak

malarka, dla której sztuka jest pasją życia. Przez ponad 30 lat pracy twórczej brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Na szczególną uwagę zasługuje jej bezinteresowna praca społeczna na rzecz mieszkańców Krynicy Zdroju i okolic. Od 15 lat aktywnie działa na rzecz Krynickiego Oddziału Towarzystwa przyjaciół Sztuk Pięknych, pełniąc funkcję prezesa Zarządu. Organizuje wystawy sztuki nieprofesjonalnej oraz plenery i wystawy poplenerowe. Jest pomysłodawczynią cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży „Uwrażliwiać na piękno". Z jej inicjatywy powstała w Krynicy Zdroju galeria „Pod Kasztanem"- miejsce spotkań z literaturą i sztuką.

Ksiądz Tadeusz Sajdak

pełni funkcję Dyrektora Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu. Jego aktywne działania mają charakter ponadlokalny i promują nasz region w różnych zakątkach Polski i świata. Znany i ceniony przez różnorodne środowiska Sądecczyzny. Nigdy nie pozostaje obojętny na ludzką krzywdę. Dba o rozwój gospodarczy i kulturalny Ziemi Sądeckiej. Był koordynatorem powstania prężnego ośrodka formacyjno-rekolekcyjnego na błoniach w Starym Sączu. Dzięki czemu znacznie ożywił się ruch pielgrzymkowy w naszym regionie, a Centrum staje się jednym z najistotniejszych elementów kształtujących ruch turystyczny południowej Małopolski. (odznaczenie zostanie wręczone w innym terminie).

Ksiądz biskup Wiktor Skworc

ordynariusz diecezji tarnowskiej. W czasie stanu wojennego współtworzył oraz brał czynny udział w działalności Biskupiego Komitetu Pomocy Więźniom i Internowanym, organizując wszechstronną pomoc dla internowanych, więzionych i ich rodzin. W latach 80-tych, charakteryzujących się na Śląsku poważnymi napięciami społecznymi, uczestniczył jako mediator w sporach pomiędzy strajkującymi i pracodawcami. Sakrę biskupią przyjął z rąk Ojca Świętego w uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01.1998 r.) w bazylice św. Piotra na Watykanie. Ingres do katedry tarnowskiej odbył 25.01.1998r. Jako Biskup Tarnowski został przewodniczącym Rady Ekonomicznej KEP, przewodniczącym Komisji Misyjnej KEP i delegatem KEP ds. działalności w Polsce Kirche in Not. Papież Benedykt XVI mianował go członkiem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. W roku 2007 został przewodniczącym Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec. Jego dewizą biskupią jest : In Spiritu Sancto tj. w Duchu Świętym. Jest opiekunem duszpasterstwa rodzin, organizatorem poradnictwa rodzinnego, duszpasterstwa charytatywnego i gorącym orędownikiem kanonizacji świętej Kingi. Dzięki zaangażowaniu Biskupa Wiktora Skworca w Starym Sączu powstało Sądeckie Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II licznie odwiedzane przez pielgrzymów. Ośrodek, który ma charakter formacyjno-rekolekcyjny, powstał na błoniach w Starym Sączu. Znajduje się tam biblioteka i muzeum gromadzące pamiątki o Janie Pawle II. (odznaczenie zostanie wręczone w innym terminie).

Ksiądz prałat Kazimierz Starzec

kapłan o wielkim sercu dla Boga i człowieka - tak postrzegany jest przez parafian. Jest proboszczem Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Wielogłowach. Z wielkim zaangażowaniem wspiera działania na rzecz ochrony zabytków na terenie Sądecczyzny oraz ratowania świadectw dziedzictwa kulturowego Ziemi Sądeckiej. Dzięki staraniom Księdza Prałata renowacji poddawany jest pochodzący z 1318 roku kościół parafialny p.w. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej, będący jednym z najstarszych zabytków kościelnych na Ziemi Sądeckiej. Ksiądz Prałat Starzec był inicjatorem budowy nowej świątyni poświęconej Miłosierdziu Bożemu. Po jej wybudowaniu stary kościół jednak nie przestał służyć parafii i nadal, dzięki Księdzu Prałatowi, otoczony jest troską. Cały czas stanowi miejsce modlitwy i kultu.

Dr Józef Wojnarowski

niestrudzony społecznik, niezwykle zaangażowany w życie naszego regionu. Wniósł wielki wkład w rozwój turystyki na Sądecczyźnie. Jego wiedza i wieloletnie doświadczenie niezaprzeczalnie przysłużyły się promocji turystycznej regionu. Obecnie jest doradcą Prezydenta Miasta Nowego Sącza i Starosty Nowosądeckiego w dziedzinie turystyki, od kilku lat przewodniczy pracom Rady Konsultacyjnej ds. Turystyki przy Prezydencie i Staroście. Dr Józef Wojnarowski jest także czynnym wykładowcą w Wyższej Szkole Biznesu - NLU, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Z jego inicjatywy rozpoczęły się prace nad utworzeniem Sądeckiej Marki, która ma się stać podstawowym narzędziem w promocji i budowaniu jakości obsługi turystycznej regionu.

Maria Źrołka

jako wzorowy pedagog, dyrektor i społecznik jest niezwykle ceniona w swoim środowisku. Założyła stowarzyszenie na rzecz dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców, które swoim działaniem obejmuje dwie gminy: Piwniczną Zdrój i Rytro. Podjęła wiele przedsięwzięć na rzecz dzieci z rodzin patologicznych. Z uwagi na ciekawą ofertę programową oraz przyjazny dzieciom klimat panujący w Domu Wczasów Dziecięcych, placówka pod jej kierownictwem cieszyła się dużym powodzeniem przyjmując dzieci i młodzież z całego kraju. Za życzliwość i serce okazane dzieciom została uhonorowana „Orderem Uśmiechu" w 1996 roku.

Ksiądz Andrzej Klimekjest proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszej Marii Panny w Złockiem, do której należą trzy kościoły: w Jastrzębiku, Szczawniku i Złockiem. Poza zasługami kapłańskimi i duszpasterskimi ma ogromny wkład w budzenie aktywności społecznej mieszkańców regionu. Jest inicjatorem wielu inwestycji i prac konserwatorskich obiektów sakralnych i dzieł sztuki w nich znajdujących się. Dzięki swym zdolnościom organizacyjnym sukcesywnie zdobywa środki finansowe na potrzeby społeczności lokalnej. To człowiek „z sercem na dłoni", nader skromny i pozostający w cieniu mimo swych licznych zasług. (odznaczenie zostanie wręczony w innym terminie).

Odznaczenie przyznane w 2008 roku odebrał:

Krzysztof Brzeski

od ponad 10 lat jest właścicielem stacji narciarskiej w Wierchomli, która ciągle rozbudowywana i stanowi koło napędzające rozwój zimowej turystyki w gminie Piwniczna-Zdrój. W malowniczej dolinie przedsiębiorca zbudował całoroczny ośrodek z trzygwiazdkowym hotelem spa, dziesięcioma wyciągami, oświetlonymi stokami sztucznie naśnieżanymi. Wierchomla stała się miejscowością przyciągającą turystów z całej Polski. Rocznie odwiedza to miejsce do 200. tysięcy turystów. Budowa kompleksu narciarskiego przyczyniła się także do aktywizacji latem turystycznej doliny. Plany przewidują utworzenie „stacji rowerowej" z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy czerpią korzyści z turystyki, oferując miejsca noclegowe, gastronomię oraz pamiątki. Dzięki tym inwestycjom miejscowość rozwija się prężnie i wszystko wskazuje na to, że kolejne lata przyniosą jeszcze większy rozwój gminy z korzyścią dla jej mieszkańców.

Specjalnie dla wszystkich wyróżnionych zaśpiewał zespół „Promyczki Dobra", prowadzony przez księdza Andrzeja Mulkę. Młodzi wykonawcy zachwycili widzów, a profesor Julian Dybiec podziękował im kwiatami.

Na zakończenie odznaczeni i gospodarze uroczystości stanęli do wspólnej fotografii.

Opracowanie: BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...