Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Złote Jabłko i Sądeckie Laury z okazji święta turystyki

9 października 2017 r.

 

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba uczestniczył dziś w 18. sądeckich obchodach Światowego Dnia Turystyki. Wręczył Złote Jabłko Sądeckie oraz dyplomy starosty w podziękowaniu za działalność na rzecz promocji Sądecczyzny oraz budowanie jej potencjału turystyczno-gospodarczego.

Spotkanie zorganizowane przez Nowosądecką Izbę Turystyczną było okazją do podsumowania sezonu turystycznego w regionie. Honorowy prezes NIT Aleksander Giertler podkreślił, że z każdym rokiem wynik jest lepszy.

- Po pierwsze ani jedno biuro i ani jedno przedsiębiorstwo nie zbankrutowało - mówił Aleksander Giertler. - Nasz region odwiedziło półtora miliona gości. Byli to głównie turyści indywidualni, poszukujący na Sądecczyźnie pięknych krajobrazów, a także zdrowia. Mam na myśli między innymi kuracjuszy, którzy korzystali z leczenia w sanatoriach.

Do sukcesu branży turystycznej przyczyniają się ludzie, pracujący nad wzbogaceniem oferty Sądecczyzny i zachęcający gości do wypoczynku w regionie. Marian Ryba uhonorował dziś za to Złotym Jabłkiem Sądeckim Andrzeja Grygla – Grand ZUPH Korzenna OWS "Grand" Chotowa, doceniając jednocześnie zaangażowanie firmy w społeczne życie regionu. Dyplomy starosty za wkład w kształtowanie oferty wypoczynkowej Sądecczyzny oraz wspieranie inicjatyw budujących markę turystyczną regionu otrzymali Katarzyna Kowal (Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji "Geovita" w Krynicy-Zdroju) i Alicja Flieger (dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego "Panorama" w Krynicy-Zdroju).

NIT nagrodził podmioty, które w sposób szczególny przyczyniają się do budowania sądeckiej marki turystycznej. Sądecki Laur w kategorii hoteli, ośrodków wypoczynkowych i uzdrowisk, pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka "za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie" otrzymał Hotel Prezydent Medical SPA&Wellness Krynica-Zdrój (pakiet "Prezent dla rodziców"). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały Heron Live Hotel w Siennej (pakiet "Romantyczna jesień w SPA"), Sanatorium Uzdrowiskowe Limba w Piwnicznej-Zdroju (pakiet "Pobyty sanatoryjne i rehabilitacyjne) oraz Ośrodek Wypoczynkowy Andrzejówka nad Popradem.

Sądecki Laur w kategorii okołoturystycznej, za ofertę edukacyjną "Wielka przygoda z małą pszczółką" otrzymało Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" w Stróżach. Wyróżnienia w tej kategorii powędrowały do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej, firmy kajakipoprad.pl Katarzyny Januszkiewicz-Maciejewskiej i ABACOM Grzegorza Maciejewskiego z Żegiestowa – Łopaty Polskiej oraz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oddziału Beskid Nowy Sącz.

W kategorii Osobowość Sądeckiej Turystyki Sądecki Laur odebrał zasłużony przewodnik tatrzański Wiesław Piprek.

Nagrody i wyróżnienia za poszerzanie oferty turystycznej miasta i regionu wręczył też dziś wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...