Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Zniżka dla mieszkańców Tęgoborzy

30 listopada 2017 r.

Radni podjęli dzisiaj uchwałę o zmniejszeniu wysokości opłat za wymianę prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego w związku z wprowadzeniem zmian w nazwach ulic w miejscowości Tęgoborze.

- Wójt gminy Łososina Dolna zwrócił się do mnie z prośbą o częściowe zmniejszenie opłat za wymianę praw jazdy oraz dowodów rejestracyjnych dla około tysiąca mieszkańców gminy, którym administracyjnie zmieniono adres zamieszkania. Wprowadzenie ulg leży w kompetencji Rady Powiatu Nowosądeckiego - mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Zarząd zaproponował Radzie zmniejszenie opłat o 20 procent i radni podjęli dzisiaj właśnie taką decyzję.

Mieszkańcy Tęgoborza, którzy w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 r. wymienią dowód rejestracyjny, zapłacą 43,20 zł zamiast 54 złotych. Za wydanie prawa jazdy zapłacą 80 zł zamiast 100 złotych.

- Podejmując decyzję o zmniejszeniu opłat, kierowaliśmy się dobrem lokalnej społeczności i uwzględniliśmy aspekt finansowy i stan prawny umożliwiający wprowadzenie ulg w opłatach administracyjnych – dodaje starosta Marek Pławiak.

W ubiegłym roku Rada Powiatu Nowosądeckiego podjęła podobną decyzję w sprawie mieszkańców Nawojowej, którym również zmieniły się adresy zamieszkania.

(olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...